Reklama
Reklama

Zatrudnieni na umowach śmieciowych nie chcą zmieniać formy zatrudnienia

fot. freeimages.com
fot. freeimages.com

Umowy śmieciowe są jednym z wiodących tematów trwającej kampanii wyborczej. Badanie na temat tej formy zatrudnienia przeprowadził CBOS. Okazuje się, że większość pracujących na tego typu umowach, jest zadowolona ze swojej umowy.

Walkę ze śmieciowymi umowami zapowiadają politycy z każdej strony sceny politycznej. Tej formie zatrudnienia przyjrzał się CBOS, który zapytał zatrudnionych na umowach śmieciowych o możliwość zmiany formy zatrudnienia. Okazuje się, że zaledwie 31% badanych zgodziłoby się, żeby zarabiać mniej, ale na umowie o pracę. 59% badanych woli zarabiać tyle co obecnie i mieć umowę cywilnoprawną, a 10% nie ma zdanie w tej sprawie -Gotowość do zmiany formy zatrudnienia wiąże się oczywiście z poziomem zadowolenia z obecnej sytuacji zawodowej, przy czym osoby pracujące na umowę o dzieło lub umowę-zlecenie, które nie są zadowolone z tej formy zatrudnienia, również nieco częściej wolałyby pozostać na obecnych warunkach (44%), niż przejść na umowę o pracę i zarabiać w związku z tym odpowiednio mniej (41%). Większych wątpliwości nie mają natomiast ci, którzy wyrażają zadowolenie z formy zatrudnienia - w zdecydowanej większości (74%) nie są zainteresowani umową o pracę i związaną z tym zmianą warunków finansowych - informuje CBOS.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro