Reklama

Chaos na parkingach przy lotnisku?

fot. Tomasz
fot. Tomasz

W ciągu kilku ostatnich dni do naszej redakcji dotarło kilko maili od kierowców, którzy poruszali się po nowym układzie komunikacyjnym przy lotnisku Ławica. Skarżą się na korki występujące na parkingach i nowy system pobierania opłat. Lotnisko zapewnia, że informacja o zmianach jest widoczna w wielu punktach portu lotniczego.

O sprawie informują nas czytelnicy. - Odwiedziłem nasze lotnisko Ławica, pierwszy raz od "remontu", jest tam strasznie źle zorganizowana płatność za parking - pisze Eryk. - Automaty są źle rozmieszczone, ludzie wysiadają z samochodów przed szlabanami aby dokonać płatności powodując korek. Podczas większego ruchu wszytko może naprawdę stanąć - dodaje.

Negatywnie o zmianach wypowiada się także Tomasz. - Trudno zrozumieć instalowanie kolejnych szlabanów na parkingu przy lotnisku, przecież są już przy samym wjeździe. Nasuwają się myśli, że chyba komuś zabrakło wyobraźni, skoro zainstalowano kolejne szlabany już "w oszlabanowanym" terenie, z jednym wyjazdem i jednym automatem do płacenia, na pewno nie chodziło o porządek i usprawnienie ruchu - pisze. - Kolejka do automatu, bałagan przy wyjeździe i zdenerwowani kierowcy - dodaje.

O zmianach w układzie komunikacyjnym na Ławicy pisaliśmy już na naszym portalu. W sierpniu rozpoczęto tu roboty budowlane mające na celu zmodernizowanie całego układu. Gdy Ławicę otwierano 11 października po tym jak lotnisko było nieczynne ze względu na prace na pasie startowym, pracownicy portu lotniczego wyjaśniali, że zaszły tu zmiany komunikacyjne. - Od niedzieli zaczął obowiązywać u nas nowy układ komunikacyjny. Prosimy o zapoznanie się z mapkami, na których zaznaczono czynne parkingi, drogi wjazdu/wyjazdu oraz automaty poboru opłat. PŁATNOŚĆ TYLKO W AUTOMATACH. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco - zapowiadali pracownicy lotniska.

Dziś Bartosz Grochal z Ławicy przyznaje, że wielu kierowców nie zwraca uwagi na zmiany. - Ludzie jeżdżą na pamięć i nie opłacają biletów parkingowych w automatycznych kasach. Wcześniej przy wyjeździe byli panowie, u których płaciło się za pobyt na parkingu, a teraz opłatę trzeba uiścić w kasie - mówi. - Obecnie działają cztery kasy automatyczne, w których można płacić gotówką. Opcja płacenia kartą ma się pojawić do końca tego tygodnia - dodaje.

Grochal zaznacza, że informacje o zmianach znajdują się w wielu miejscach na terenie lotniska. - Wszędzie są tablice z informacjami na temat nowego systemu poboru opłat i układu komunikacyjnego. Dodatkowo wydłużyliśmy czas na wyjazd z parkingu po uiszczeniu opłaty za parkowanie do aż 30 minut. W najbliższych tygodniach zachodzić będą kolejne zmiany, bo prace postępują. Docelowy układ komunikacyjny ma być gotowy pod koniec listopada. Ma być bardziej czytelny, lepiej oznakowany i przyjazny dla korzystających z niego - kończy Grochal.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro