Reklama

Dąbrowskiego: MPK "awaryjnie" naprawi tory

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

W sobotę, 24 października, rozpocznie się kolejny remont w Poznaniu. MPK będzie naprawiać torowisko na ulicy Dąbrowskiego - na wysokości ulicy Polnej. Modernizacja ulicy, która trwa obecnie na odcinku między Ogrodami i ul. Żeromskiego nie będzie kontynuowana w przyszłym roku, a tory nie mogą czekać.

Modernizacja ulicy Dąbrowskiego od Ogrodów do skrzyżowania z Roosevelta jest zapowiadana od dłuższego czasu. Obecnie trwa przebudowa trasy pomiędzy pętlą na Ogrodach i ulicą Żeromskiego - nowy wyglądają zyskają jezdnia, chodniki i torowisko tramwajowe. Kolejny odcinek ulicy nie doczeka się modernizacji w przyszłym roku. - Remont będzie kontynuowany później, a nie w przyszłym roku - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK. - Tymczasem tory tramwajowe na Dąbrowskiego są w fatalnym stanie i musimy je reanimować, żeby zapewnić bezpieczny przejazd zanim rozpocznie się następny etap modernizacji - dodaje.

Stąd konieczność punktowego naprawiania torowiska. Prace w pierwszym punkcie, na wysokości ulicy Polnej, rozpoczną się w najbliższą sobotę. - Wymienimy tam szyny wraz z mocowaniami, zrobimy nowe podlewy i odnowimy nawierzchnię. Roboty potrwają do 29 października - tłumaczy Gajdzińska.

Obecnie tramwaje nie kursują ulicą Dąbrowskiego w miejscu prowadzenia prac, dlatego remont nie spowoduje utrudnień dla pasażerów. - Jedyną niedogodnością będzie zmiana lokalizacji przystanków autobusowych, które zostaną przesunięte ale znajda się w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejących. Nieznaczne utrudnienia czekają też kierowców, za co bardzo przepraszamy - kończy.

Czasowe zmiany dla kierowców:

- zakaz skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Polną; objazd przez ul. Długosza i Szamarzewskiego.
- zakaz skrętu w lewo z ul. Polnej w ul. Dąbrowskiego; objazd przez ul. Galla Anonima i Długosza (dopuszczony skręt w lewo w kierunku ul. Dąbrowskiego).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro