Reklama
Reklama

Wrocławska: "strasząca" kamienica zamieni się w hotel?

Ulica Wrocławska w pobliżu Starego Rynku to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Poznaniu. Budynek stojący przy skrzyżowaniu z ulicą Kozią od lat nie poprawia estetyki tego miejsca. Jest szansa na zmianę - miasto chce sprzedać kamienicę. Być może powstanie tam hotel.

Duża kamienica stojąca przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Koziej ciągnąca się aż do Szkolnej, od lat popada w ruinę. To miasto jest właścicielem obiektu. Gdy jakiś czas temu Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM miał zamiar sprzedać kamienicę - skierowano do niej lokatorów.

Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by obiekt zmienił właściciela - jest bowiem pusty. I miasto chce go sprzedać. - Dokonamy sprzedaży tej nieruchomości, która ma przyjęty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Nie ma ryzyka, że z budynkiem zostanie zrobione coś niezgodnie z jego przeznaczeniem - dodaje. - Kamienica może być zagospodarowana pod funkcję hotelową, usługową - tłumaczy.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości zostanie ogłoszony 17 grudnia. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie około 5 mln złotych. Ponieważ obiekt jest objęty nadzorem konserwatorskim - obowiązuje 50-procentowa bonifikata. Nowy właściciel uzyskałby więc budynek za mniej niż 3 mln złotych. Miasto liczy, że zainteresowanie obiektem będzie spore.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro