Reklama

Wrocławska: "strasząca" kamienica zamieni się w hotel?

Ulica Wrocławska w pobliżu Starego Rynku to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Poznaniu. Budynek stojący przy skrzyżowaniu z ulicą Kozią od lat nie poprawia estetyki tego miejsca. Jest szansa na zmianę - miasto chce sprzedać kamienicę. Być może powstanie tam hotel.

Duża kamienica stojąca przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Koziej ciągnąca się aż do Szkolnej, od lat popada w ruinę. To miasto jest właścicielem obiektu. Gdy jakiś czas temu Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM miał zamiar sprzedać kamienicę - skierowano do niej lokatorów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by obiekt zmienił właściciela - jest bowiem pusty. I miasto chce go sprzedać. - Dokonamy sprzedaży tej nieruchomości, która ma przyjęty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Nie ma ryzyka, że z budynkiem zostanie zrobione coś niezgodnie z jego przeznaczeniem - dodaje. - Kamienica może być zagospodarowana pod funkcję hotelową, usługową - tłumaczy.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości zostanie ogłoszony 17 grudnia. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie około 5 mln złotych. Ponieważ obiekt jest objęty nadzorem konserwatorskim - obowiązuje 50-procentowa bonifikata. Nowy właściciel uzyskałby więc budynek za mniej niż 3 mln złotych. Miasto liczy, że zainteresowanie obiektem będzie spore.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro