Reklama
Reklama

Drogowcy gotowi na nadejście zimy

fot. Matuesz Kina

Wprawdzie początek astronomicznej zimy dopiero w grudniu, ale poznańscy drogowcy są już gotowi na niekorzystne warunku atmosferyczne. Na zimowe utrzymanie dróg przeznaczono ponad 22 miliony złotych.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich będzie miał do dyspozycji ponad 22 miliony złotych -Na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2015/2016 z budżetu Miasta przeznaczono kwotę 22, 4 milionów złotych.W technologii zimowego utrzymania kontynuować będziemy zasadę koncentrowania działań w pierwszym etapie namechanicznym usuwaniu śniegu, a następnie na posypywaniu nawierzchni materiałami sypkimi - poinformował Ireneusz Woźny, dyrektor ds. zarządzania drogami.

Zimowym utrzymaniem objęte będzie ponad 850 kilometrów dróg, ale drogowcy zapewniają, że zwrócą również uwagę na ścieżki rowerowe - Z uwagi na rosnący z roku na rok ruch rowerowy zwróciliśmy uwagę na odśnieżanie sieci 117 ścieżek rowerowych, które liczą ponad 97 km - wyjaśnia Woźny.

Już pierwszego listopada uruchomiona zostanie komórka dyspozytorska, która do końca marca będzie nadzorowała stan poznańskich dróg. Interwencje związane z zimowym utrzymaniem dróg administrowanych przez ZDM mieszkańcy mogą zgłaszać telefonicznie - 61 64 77 231 lub wysyłając maila na adres [email protected]

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro