Reklama
Reklama

Imieniny ul. Święty Marcin: korowód, tony rogali i sztuczne ognie

Ubiegłoroczny korowód | fot. Adrian Potrawiak
Ubiegłoroczny korowód | fot. Adrian Potrawiak

Listopad coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliżamy się do prawdopodobnie najsmaczniejszego poznańskiego święta. 11 listopada odbywać się będą Imieniny ulicy Święty Marcin. Nie zabraknie korowodu czy kiermaszu z rogalami świętomarcińskimi, które zawsze przyciągają tłumy.

Listopad w Poznaniu nie może upłynąć bez świętowania imienin ulicy Święty Marcin. 11 listopada, który w tym roku przypada w środę, tysiące poznaniaków zjadą do centrum miasta, by wziąć udział w uroczystych obchodach. Jak każdego roku na imieninach świętego Marcina nie może zabraknąć świętomarcińskich rogali. Kiermasz trwać będzie już od 11.00 do 20.00. Stragany zostaną ustawione na ulicy Święty Marcin pomiędzy Kościuszki i Ratajczaka (przy Alfach). Do wyboru będą rogale z różnych cukierni, a w sumie będą ich... tony! Tylko 11 listopada w Poznaniu sprzedaje się ponad milion sztuk tego wypieku.

Na godzinę 14.00 zaplanowano korowód świętomarciński. Rozpocznie się tradycyjnie przy kościele pod wezwaniem św. Marcina. Weźmie w nim udział około 150 osób, a towarzyszyć im będzie żywa muzyka. Około 14.30 odbędzie się przekazanie kluczy do miasta świętemu Marcinowi.

- 11 listopada zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu wraz ze Stowarzyszeniem Pogotowie Społeczne, Stowarzyszeniem Młodych Animatorów Kultury, Kolektywem Kąpielisko, grupą Flow Fire&LightShow. Będzie można nas znaleźć w wybranych świętomarcińskich podwórkach, wolnych miejskich lokalach i na samej ulicy. Zachęcamy również do odwiedzenia miejsc z którymi współpracujemy na co dzień, takich jak kamienica Towarzystwa Wiedzy Powszechnej pod numerem 69 czy kawiarni Kociak - wyjaśniają pracownicy CK Zamek, organizatora wydarzenia. Działania odbywać się będą od 15.00 do 20.00.

Organizatorzy obchodów z Centrum Kultury Zamek nie zapomnieli też o atrakcjach muzycznych na scenie przed Zamkiem. W trakcie imprezy odbędzie się koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele (18.00) oraz Lecha Janerki z zespołem (19.30). Około 21.00 w sąsiedztwie CK Zamek poznaniacy będą mogli zobaczyć pokaz sztucznych ogni, który zakończy obchody.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro