Reklama
Reklama

Urzędnicy policzyli, ile kosztują uczucia religijne poznaniaków

We wrześniu jako pierwsi informowaliśmy o interpelacji radnego Michała Grzesia, który twierdził, że sposób czytania nazwy przystanku Abp Antoniego Baraniaka narusza uczucia religijne poznaniaków. Urzędnicy policzyli, ile kosztowałoby wdrożenie zmian postulowanych przez radnego.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Interpelacja w tej sprawie wpłynęła do Biura Rady Miasta 17 września, a radny twierdził, że podejmuje ją na wniosek mieszkańców, którzy zgłosili się do niego- Pasażerowie komunikacji miejskiej - osoby jak podkreślają wierzące - zwracają uwagę, na czytanie w pojazdach nazwy przystanku przy ulicy abpa Antoniego Baraniaka. Głos w pojazdach czyta Baraniaka. Osoby, które się do mnie zwróciły w tej sprawie proszą o pełne czytanie nazwy ulicy, uważają z czym się zgadzam, że postać abpa Antoniego Baraniaka jest wielce zasłużona dla Poznania -napisał radny Prawa i Sprawiedliwości, który od razu uprzedził, że nie akceptuje informacji o tym, że nazwa jest za długa. Radny stwierdził, że w innych autobusach w całości czytana jest choćby nazwa Jana Nowaka Jeziorańskiego. Jednocześnie radny poprosił o przeanalizowanie innych przypadków i godne odczytywanie nazw ulic, zgodnie z nazwą nadaną przez Radę Miasta Poznania.

Sprawą zajęli się miejscy urzędnicy, którzy policzyli, że podobny problem dotyczy 59 nazw pochodzących od nazwisk i 17 od imion lub przydomków królów - Zmiana taka jest możliwa, jednak należy wziąć pod uwagę skutki finansowe związane z wymianątabliczek rozkładowych, nazw przystanków umieszczanych na wiatach i słupkach, a także wymianę, przez operatorów i przewoźników, stosownych dokumentów, tj. zezwoleń lub zaświadczeń na wykonywanie przewozu - tłumaczy na łamach portalu codziennypoznan.pl Maciej Wudarski, z-ca prezydenta Poznania. Koszt takich zmian to prawie 190000 złotych. Okazuje się, że kalkulacja nie zamyka sprawy. Teraz sprawą zajmie się Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej, która wyda opinie w sprawie ewentualnej zmiany nazw przystanków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro