Reklama
Reklama

Warta w Poznaniu na zdjęciach z lotu ptaka

Powódź w 2010 roku | fot. Marek Kaczmarczyk / CYRYL
Powódź w 2010 roku | fot. Marek Kaczmarczyk / CYRYL

Jak wygląda Warta z lotu ptaka? Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia Marka Kaczmarczyka z lat 2005 - 2014 prezentowanych w Cyfrowym Repozytorium Lokalnym. Pokazują m.in. czas powodzi, ale też "przenosiny" starego przęsła mostu św. Rocha w nową lokalizację.

W marcu tego roku pokazywaliśmy zdjęcia Warty na przestrzeni dekad. Cyfrowe Repozytorium Lokalne przygotowało kolekcję fotografii m.in. z lat 30., 60. i 90-tych ubiegłego wieku, na których można było zobaczyć jak zmieniała się rzeka w naszym mieście (TUTAJ).

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Dziś CYRYL pokazuje Wartę w latach 2005-2014 na zdjęciach z lotu ptaka wykonanych przez Marka Kaczmarczyka, właściciela Aerofoto Kaczmarczyk. Na naszym portalu wielokrotnie pokazywaliśmy jego zdjęcia - z perspektywy chmur uwiecznia m.in. najważniejsze miejskie inwestycje. Na fotografiach udostępnionych Repozytorium możemy zobaczyć przede wszystkim poznański odcinek rzeki.

Co widać na zdjęciach? M.in. stare przęsło mostu św. Rocha, które zostało później wykorzystane jako podstawa konstrukcyjna mostu Jordana. W ramach operacji transportowania przęsła we właściwe miejsce odbyło się pierwsze w Polsce przenoszenie mostu nad mostem (przęsło przenoszono nad mostem Mieszka I). Fotografie pokazują także jak wyglądał Poznań w trakcie powodzi z 2006 i 2010 roku. Więcej zdjęć na CYRYL-u.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro