Reklama
Reklama

Wrocławska: pijany rzucił płytą chodnikową w witrynę lokalu

Stłuczona szyba w Kultowej | fot. Stowarzyszenie Ulica Wrocławska
Stłuczona szyba w Kultowej | fot. Stowarzyszenie Ulica Wrocławska

W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Wrocławskiej doszło do groźnego incydentu. Pijany mężczyzna rzucił płytą chodnikową o witrynę lokalu Kultowa. W środku znajdowali się ludzie - tłuczone szkło spadło na kilka osób.

O sprawie informuje na Facebooku Stowarzyszenie Ulica Wrocławska. Do zdarzenia doszło około 2.00 w nocy z soboty na niedzielę. - Nachlany gość postanowił wybić szybę w pubie Kultowa i rzucił w nią starą, zdemontowaną przed tygodniami, płytką chodnikową - wyjaśnia Sławomir Cichocki ze stowarzyszenia i równocześnie osiedlowy radny ze Starego Miasta. - Spadająca tafla szklana swoimi odłamkami poraniła gości lokalu siedzących przy stoliku stojącym najbliżej okna i trochę delikatniej ludzi siedzących przy stoliku w głębi - dodaje.

Mężczyznę, który rzucił w szybę, szybko zatrzymano. Był pod wpływem alkoholu. Do czasu przyjazdu policji, co zdaniem stowarzyszenia trwało 2 godziny, napastnikiem zajmowała się ochrona lokalu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Koszty wymiany szyby to kilka tysięcy złotych.

Policja przyznaje, że zajmuje się tą sprawą.

Stowarzyszenie Wrocławska oraz osiedlowi radni ze Starego Miasta od dłuższego czasu apelują o podjęcie działań, które ograniczy takie zdarzenia na Starym Rynku i w jego sąsiedztwie. TUTAJ pisaliśmy o ich propozycji dotyczącej zmniejszenia liczby sklepów z alkoholem na terenie miasta, a TUTAJ o łączonych patrolach straży miejskiej i policji, które funkcjonowały w okresie letnim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro