Wyjazdowa porażka MKS Poznań

Piłkarze ręczni MKS Poznań przegrali na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk w meczu 6. kolejki grupy A I ligi. Zwycięstwo na swoim parkiecie odniósł za to Grunwald Poznań.

Za sprawą dobrej postawy Macieja Tokaja goście wyszli na prowadzenie 3:1. Później jednak do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić gospodarze. Wybrzeże spisywało się bardzo dobrze i do przerwy miało już 6-punktową przewagę.

Po przerwie różnica jeszcze się zwiększyła. Goście ambitnie próbowali gonić wynik w i pewnym momencie mieli 4 "oczka" straty, jednak gospodarze nie dali sobie wydrzeć zasłużonego zwycięstwa.

Oprócz wyniku fanów MKS może martwić kontuzja Tomasza Łączkowiaka. Podopieczny Domana Leitgebera doznał groźnego urazu kolana po starciu z jednym z rywali. Na razie nie wiadomo jak długa czeka go przerwa.

W sześciu kolejkach MKS wywalczył 6 punktów, co daje obecnie 9. lokatę w tabeli. Prowadzą OKPR Warmia Traveland Olsztyn i Wybrzeże (po 10 punktów).

Zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odniósł WKS Grunwald Poznań. Wojskowi pokonali 29:27 SPR BÓR Oborniki Śląskie.

Wybrzeże Gdańsk - MKS Poznań 30:25 (15:9)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Ćwikliński 6, Rogulski 4, Kondratiuk 4, Prymlewicz 4, Skrzypczak 3, Kornecki 3, Bednarek 2, Papaj 2, Nilsson 1, Dworaczek 1 oraz Abram, Niedziółka, Suwisz

MKS: Góral, Badowski, Zarzycki - Tokaj 7, Bartłomiejczyk 5, Bekisz 3, Klopsteg 2, Przedpełski 2, Pacała 2, Kasperczak 2, Niedzielak 2, oraz Łączkowiak, Grycman.