Reklama
Reklama

Kampania wyborcza na finiszu. W poniedziałek debata poznańskich jedynek

Waldemar Witkowski fot. WTK Play

Zaledwie 7 dni pozostało do wyborów parlamentarnych. Ogólnopolskie media żyją głównie rywalizacją Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej, jednak swoje kampanie prowadzą również mniejsze ugrupowania. W poniedziałek na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się debata liderów poszczególnych list wyborczych.

Kandydaci do sejmu i senatu spotykają się z obywatelami, biorą udział w różnego rodzaju uroczystościach czy zwołują konferencje prasowe. Tak jest chociażby w przypadku jedynki na poznańskiej liście PSL, Wojciecha Jankowiaka. Wicemarszałek województwa brał udział w obchodach 65. rocznicy powstania Polskiego Związku Wędkarskiego. - Wyborców nie łowi się na kilka dni przed wyborami. Przekonuje się ich swoją praca przez całą kadencję. Dziś to już tylko takie ukoronowanie i przypominanie o sobie. Jeśli ktoś rozpoczyna propagandę wyborczą na kilka dni przed wyborami, to nie może liczyć na sukces - powiedział w rozmowie z telewizją WTK.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

O głosy walczy także Zjednoczona Lewica. To komitet koalicyjny, więc aby wejść do sejmu, musi uzyskać w wyborach przynajmniej 8 proc. głosów. Sondaże pokazują, że o taki wynik może być trudno. W Wielkopolsce lewica nie cieszyła się w ostatnich latach byt dużym poparciem. W Poznaniu mandat regularnie zdobywała jedynie Krystyna Łybacka, obecnie europosłanka, a w przeszłości m.in. minister edukacji narodowej i sportu.

Łybacka osobiście wspiera lewicowych kandydatów na finiszu kampanii. Liderem poznańskiej listy jest Waldemar Witkowski. - To na pewno bardzo trudny dla lewicy okręg. Pani posłanka Łybacka potrafiła skupić uwagę wyborców nie tylko lewicowych, a także częściowo prawicowych. Jeśli uda się powtórzyć ten wynik i lista zdobędzie mandat, to będzie to naprawdę sukces - powiedział Witkowski.

W poniedziałek na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a) odbędzie się debata poznańskich jedynek. Udział potwierdzili m.in. Szymon Ziółkowski (PO) i Tadeusz Dziuba (PiS), a także liderzy wszystkich pozostałych list zarejestrowanych w okręgu. Początek o 18:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro