Reklama

Andrzej Szozda walczy z rakiem. Potrzebne jest finansowe wsparcie

Andrzej Szozda, ceniony fotoreporter pracujący m.in. w Gazecie Poznańskiej i Głosie Wielkopolskim, ma złośliwego guza mózgu. Obecnie leży w szpitalu, przeszedł dwie operacje. Leczenie jest bardzo kosztowne.

Andrzej Szozda przez lata robił zdjęcia poznaniakom, choć nie tylko im. Ceniony i lubiany - pracował jako fotoreporter w Gazecie Poznańskiej i Głosie Wielkopolskim. Dziś człowiek, który uwieczniał na fotografiach ważne chwile z życia naszego miasta, potrzebuje wsparcia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Jak informuje Fundacja Rak Off, Szozda ma złośliwego guza mózgu. Pierwsza operacja, przeprowadzona w Poznaniu, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Przeszedł więc drugą - w Bydgoszczy. Jej wyniki dają nadzieję na poprawę sytuacji zdrowotnej.

Obecnie fotoreporter leży w szpitalu, nie może jeszcze mówić. Choć lekarze zaznaczają, że rokowania nie są pewne, Szozda walczy. W tej walce każdy może mu pomóc - kosztowna kuracja, rehabilitacja i odpowiednia dieta wyczerpują możliwości finansowe rodziny.

Fundacja Rak Off zbiera dla niego pieniądze. Oto niezbędne dane:

PeKaO S.A. 62 1240 6595 1111 0010 4968 5500
ul. Wawrzyniaka 13
60-506 Poznań
z dopiskiem: Andrzej Szozda

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro