Reklama
Reklama

Szczepankowo: odtwarzają ulice po budowie kanalizacji. Węższe niż kiedyś?

Ulica Oliwkowa z odtworzoną nawierzchnią. Zdaniem czytelnika wcześniej była znacznie szersza | fot. Artur
Ulica Oliwkowa z odtworzoną nawierzchnią. Zdaniem czytelnika wcześniej była znacznie szersza | fot. Artur

Nasz czytelnik sugeruje, że po zakończeniu prac związanych z budową kanalizacji na Szczepankowie, odtwarzane nawierzchnie jezdni poszczególnych ulic są węższe niż kiedyś. - Dlaczego "władze miasta" robią coś takiego - pyta. ZDM zapewnia, że nic się nie zmieniło.

W sprawie węższych ulic zwrócił się do nas jeden z mieszkańców Szczepankowa. - To, co dzieje się w Szczepankowie zakrawa na kpinę - pisze Artur. - Podczas budowy kanalizacji Aquanet odtwarza jezdnie węższe niż były pierwotnie, mimo, że pasy drogowe są szerokie. Kilka lat temu odtworzono tak ulicę Glebową, po której jest duży ruch, także aut dostawczych z okolicznych firm. Samochody dostawcze jak się mijają wjeżdżają na pobocze - widać to po śladach kół i braku trawy. Następnie to samo zrobiono z ulicą Sowice. Teraz kolej przyszła na ulice Oliwkową - dodaje. - Dlaczego "władze miasta" robią coś takiego - pyta.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich. Jak wyjaśnia Dorota Wesołowska, rzeczniczka ZDM, odtworzona jezdnia powinna mieć taką samą szerokość jak przed pracami kanalizacyjnymi. I z wiedzy ZDM wynika, że tak jest. - Na Szczepankowie wykonywane są prace Aquanetu polegające na budowie kanalizacji. Po zakończeniu prac Inwestor zobowiązany został do odtworzenia nawierzchni jezdni do szerokości sprzed remontu. Szerokość odtworzonej nawierzchni jezdni po pracach kanalizacyjnych nie została zmniejszona i wynosi 5 metrów - mówi Wesołowska.

- Budowa nowej drogi, o zmienionych parametrach, wymaga opracowania dokumentacji, uzyskania stosownych decyzji i pozwoleń oraz zapewnienia środków finansowych na realizację inwestycji - dodaje. - W kwestii budowy chodników pragniemy dodać, że rady osiedli są również dysponentem środków finansowych (w ramach środków własnych i celowych) na budowy i remonty chodników. Zaproponujemy realizację zadania podczas konsultowania kolejnych planów utrzymaniowych i inwestycyjnych Radzie Osiedla - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.59 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro