Reklama
Reklama

Pijany jeździł BMW dookoła fontanny na Rynku

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Gniezna zatrzymali 24-letniego kierowcę BMW, który w nocy z poniedziałku na wtorek urządził sobie rajd po centrum tej miejscowości. Mężczyzna m.in. jeździł dookoła fontanny na Rynku. Był pijany.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w centrum Gniezna. - Przed godziną 2:00 przez ulicę Warszawską i gnieźnieński Rynek z dużą szybkością i piskiem opon przejechało BMW. Spod jednego z kół wydobywały się iskry - wyjaśnia Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji. Kierowca m.in. jeździł dookoła fontanny stanowiącej centralny punkt Rynku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Niebezpieczne zachowanie kierowcy samochodu zauważył operator miejskiego monitoringu. Natychmiast przekazał informację policjantom, a patrol wyruszył na poszukiwania pirata drogowego. - Kilka minut później pasujący do zgłoszenia pojazd został zatrzymany na jednej z ulic - dodaje.

Okazało się, że pojazd prowadził 24-latek pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał 1,4 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Mężczyzna stanie przed sądem. Grożą mu 2 lata więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro