Reklama
Reklama

Poznań: spółdzielnia rozsyła ulotki agitacyjne do mieszkańców

Do około 3000 mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu trafiła ulotka podpisana przez przewodniczącego Rady Nadzorczej, w której prosi o popieranie kandydata na posła Waldemara Witkowskiego, który jest prezesem tej spółdzielni. Mieszkańcy są oburzeni.

"Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Zapewne wiecie, że Waldemar Witkowski prezes naszej spółdzielni kandyduje w wyborach do Sejmu RP z pierwszego miejsca z listy Zjednoczonej Lewicy. W oczywisty sposób pojawiają się wątpliwości kto będzie zarządzać naszą spółdzielnią, gdy on zostanie wybrany do parlamentu. Pragniemy poinformować, że Rada Nadzorcza odbyła rozmowę z Waldemarem Witkowskim i uzyskała zapewnienie, że w dalszym ciągu będzie sprawował zarząd nad spółdzielnią (...). Z czystym sumieniem mogę poprzeć kandydaturę Waldemara Witkowskiego w wyborach do Sejmu RP, o co i Państwa proszę!" - oto treść ulotki podpisanej przez przewodniczącego Rady Nadzorczej spółdzielni, Ryszarda Kaczmarka.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Ulotki trafiły do 3000 mieszkańców spółdzielni im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. - Nie wiem czy jest to do końca legalny materiał wyborczy - mówi Dorota Bonk-Hammermeister ze stowarzyszenia Prawo do Miasta. - Z tego co wiem spółdzielcy oburzyli się na taką formę agitacji, ponieważ podejrzewają, że to może być finansowane z ich własnych kieszeni, a więc ze spółdzielczych pieniędzy - dodaje.

- Ja nikogo nie nakłaniam tylko proszę, a więc jest to moje osobiste, że tak powiem zdanie - wyjaśnia Ryszard Kaczmarek.

Jędrzej Krauze, radny osiedlowy z Wildy zapowiada, że mieszkańcy tak tego nie zostawią. - Nie wolno być parlamentarzystą i jednocześnie np. prezesem spółdzielni (artykuł 34 ustawy z dnia 9 maja 1996 o wykonywaniu mandatu posła i senatora). Pan Witkowski jest dobrym prezesem, ale prowadzi bardzo brudną grę. Jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona przez spółdzielnię i prezesa Witkowskiego, mieszkańcy Wildy zgłoszą sprawę do PKW, co może skutkować skreśleniem kandydata z listy - tłumaczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro