Reklama

Poznań: spółdzielnia rozsyła ulotki agitacyjne do mieszkańców

Do około 3000 mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu trafiła ulotka podpisana przez przewodniczącego Rady Nadzorczej, w której prosi o popieranie kandydata na posła Waldemara Witkowskiego, który jest prezesem tej spółdzielni. Mieszkańcy są oburzeni.

"Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Zapewne wiecie, że Waldemar Witkowski prezes naszej spółdzielni kandyduje w wyborach do Sejmu RP z pierwszego miejsca z listy Zjednoczonej Lewicy. W oczywisty sposób pojawiają się wątpliwości kto będzie zarządzać naszą spółdzielnią, gdy on zostanie wybrany do parlamentu. Pragniemy poinformować, że Rada Nadzorcza odbyła rozmowę z Waldemarem Witkowskim i uzyskała zapewnienie, że w dalszym ciągu będzie sprawował zarząd nad spółdzielnią (...). Z czystym sumieniem mogę poprzeć kandydaturę Waldemara Witkowskiego w wyborach do Sejmu RP, o co i Państwa proszę!" - oto treść ulotki podpisanej przez przewodniczącego Rady Nadzorczej spółdzielni, Ryszarda Kaczmarka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Ulotki trafiły do 3000 mieszkańców spółdzielni im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. - Nie wiem czy jest to do końca legalny materiał wyborczy - mówi Dorota Bonk-Hammermeister ze stowarzyszenia Prawo do Miasta. - Z tego co wiem spółdzielcy oburzyli się na taką formę agitacji, ponieważ podejrzewają, że to może być finansowane z ich własnych kieszeni, a więc ze spółdzielczych pieniędzy - dodaje.

- Ja nikogo nie nakłaniam tylko proszę, a więc jest to moje osobiste, że tak powiem zdanie - wyjaśnia Ryszard Kaczmarek.

Jędrzej Krauze, radny osiedlowy z Wildy zapowiada, że mieszkańcy tak tego nie zostawią. - Nie wolno być parlamentarzystą i jednocześnie np. prezesem spółdzielni (artykuł 34 ustawy z dnia 9 maja 1996 o wykonywaniu mandatu posła i senatora). Pan Witkowski jest dobrym prezesem, ale prowadzi bardzo brudną grę. Jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona przez spółdzielnię i prezesa Witkowskiego, mieszkańcy Wildy zgłoszą sprawę do PKW, co może skutkować skreśleniem kandydata z listy - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro