Poznań: archiwalne zdjęcia z tramwajami w roli głównej
Dodano środa, 14.10.2015 r., godz. 13.03

Cyfrowe Repozytorium Lokalne, z okazji przypadającej we wtorek rocznicy wjechania na trasę PST tramwajów typu Tatra RT6N1, przedstawia archiwalne zdjęcia z różnymi tramwajami w roli głównej. Wszystkie fotografie wykonano oczywiście na poznańskich ulicach, a wśród nich jest nawet takie przedstawiające kolizję dwóch bimb z 1975 roku.
Cyfrowe Repozytorium Lokalne, tym razem na Facebooku, przedstawia zbiór archiwalnych zdjęć. Kolekcja spodoba się głównie miłośnikom komunikacji miejskiej. - 13 października 1997 roku na trasie PST pojawiły się pierwsze tramwaje typu Tatra RT6N1. Tę rocznicę uczcimy przekrojową kolekcją tramwajów sunących po poznańskich ulicach - wyjaśniają pracownicy CYRYL-a.
Na zdjęciach widać m.in. pl. Wielkopolski, Stary Rynek z tramwajem, ulicę Głogowską w 1965 roku, czy pętlę na Górczynie.
Najpopularniejsze komentarze