Reklama
Reklama

Kompania Piwowarska zmieni właściciela?

fot. wikipedia
fot. wikipedia

Poznańska Kompania Piwowarska należy w 100% do międzynarodowego koncernu SABMiller. Już wkrótce może się to zmienić. Zainteresowany przejęciem SABMillera jest belgijski koncern AB InBev, a jak donosi Forbes finalizacja transakcji jest już formalnością.

Pogłoski o przejęciu SABMillera przez AB InBev pojawiają się od dłuższego czasu, ale SABMiller cały czas odrzucał propozycje konkurenta. Teraz okazuje się, że do przejęcia może jednak dojść. Oba koncerny miały dojść do porozumienia, a AB InBev zapłaci za przejęcie konkurenta 69 mld funtów. Wartość połączonych podmiotów szacowana jest na 275 mld dolarów. W wyniku połączenia powstałby największy browar na świecie, który produkowałby co 3 wypijane na ziemi piwo. Jak informuje forbes.pl do finalizacji transakcji pozostały już tylko formalności.

SABMiller jest właścicielem poznańskiej Kompani Piwowarskiej, a udziały w koncernie posiada rodzina Kulczyków. Kompania Piwowarska to w tej chwili browary w Poznaniu, Białymstoku i Tychach, a jej najpopularniejsze marki to Tyskie, Lech i Żubr. AB InBev znany jest do tej pory w Polsce z takich marek jakBeck"s, Stella Artois i Corona.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro