Reklama
Reklama

Spółka Deutsche Banku chce kupić Stary Browar

fot. Andrzej Deja - archiwum

Stary Browar może zmienić właściciela. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek od spółki z grupy Deutsche Bank w sprawie nabycia poznańskiego centrum handlowego. Obecnie właścicielem obiektu jest Fortis Nowy Stary Browar.

O sprawie informuje ISBnews. W piątek do UOKiK trafił wniosek RREEF Investment (spółka z grupy Deutsche Bank) w sprawie nabycia od Fortis Nowy Stary Browar centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W komunikacie UKOKiK informuje: "Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy planowanego nabycia przez RREEF Investment GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem nieruchomości stanowiącej Centrum Handlowe Stary Browar położonej w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 42, a także związanych z nią praw, od spółki Fortis Nowy Stary Browar Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu".

Przypomnijmy, że w październiku 2011 roku prezes UOKiK wyraził zgodę na przejęcie przez spółkę Hedan kontroli nad należącymi do Grażyny Kulczyk spółkami Nowy Stary Browar i Fortis Nowy Stary Browar, czyli formalnymi właścicielem i zarządcą najpopularniejszego w Poznaniu centrum handlowego. Do transakcji jednak nie doszło. "Rzeczpospolita" szacowała 4 lata temu, że Stary Browar można sprzedać za co najmniej 200 milionów euro.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro