Reklama
Reklama

Ruszy remont toalety w Urzędzie Miasta. Za 190 tysięcy złotych

W piątek podpisano umowę z wykonawcą przebudowy toalety męskiej w Urzędzie Miasta. Inwestycja będzie kosztować blisko 190 tysięcy złotych. Remont damskiej toalety być może odbędzie się w przyszłym roku.

O pomyśle wyremontowania toalet na pierwszym piętrze Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim pisaliśmy już w lipcu. - To jedyna toaleta na pierwszym piętrze w tej części budynku. W Sali Białej odbywają się różne uroczystości, w tym jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego. Czasami jest 25 par i najbliższa rodzina, czasami 40 par. Ostatnio miałem wizytę inwestorów holenderskich i kilkunastu szefów dużych przedsiębiorstw stało w kolejce. Remonty w zabytkowych obiektach są kosztowne - wyjaśniał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W wakacje tłumaczono, że inwestycja pochłonie 180 tysięcy złotych, ale w przetargu ogłoszonym przez urzędników udział wzięły jedynie dwie firmy. Zwycięska oferta opiewała na blisko 190 tysięcy złotych. Umowę z wykonawcą podpisano w piątek. Drugi oferent chciał za remont ponad 310 tysięcy złotych.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie toaleta męska, m.in. zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Zakres prac obejmuje: rozebranie istniejącej klatki schodowej wraz z zasklepieniem powstałego po rozbiórce otworu, rozbiórkę istniejącego stropu, wymianę posadzek oraz okładzin ściennych, wykonanie sufitów podwieszanych, montaż nowych drzwi oraz renowację istniejących drzwi dwuskrzydłowych zabytkowych, wymianę instalacji elektrycznej i oświetleniowej, wykonanie instalacji automatyki otwierania drzwi, wykonanie instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej, wykonanie instalacji kanalizacji sanitarnej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, montaż armatury oraz ceramiki sanitarnej - czytamy w informacji przetargowej.

Wykonawca będzie mieć dwa miesiące na przeprowadzenie prac. Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta wyjaśnia, że prace rozpoczną się pod koniec roku. - Istniejące toalety nie były remontowane od ponad 15 lat, a po awarii w ubiegłym roku, kiedy wymieniono pion kanalizacyjny, nie udało się odtworzyć płytek ceramicznych (nie są już produkowane) - mówi. - Powstanie nowa męska toaleta w miejscu nieużywanej klatki schodowej. Budowa nowej toalety odpowiada na zapotrzebowanie zgłaszane oficjalnie i mniej oficjalnie przede wszystkim przez gości Urzędu Miasta korzystających w sal reprezentacyjnych (Błękitna, Biała, Malinowa) - dodaje. - Remont toalety damskiej jest zaplanowany w przyszłym roku i uzależniony od dostępnych środków budżetowych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro