Reklama
Reklama

Uniwersytet Artystyczny ma nowy budynek

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zainaugurował w poniedziałek rok akademicki w nowym budynku. Było to możliwe dzięki rozbudowie uczelni, która rozpoczęła się w zeszłym roku i pochłonęła w sumie ponad 44 miliony złotych.

Cudowne połączenie starego budynku z tym nowoczesnym ascetycznym. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością. Ale myślę, że to też taki trochę dowód - jak dzisiaj funkcjonuje Uniwersytet Artystyczny, że stara się łączyć tradycję i nowoczesność dając obydwu tym obszarom należyte im miejsce i szacunek - mówi dr Monika Smoleń, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Studenci i naukowcy na dobre przeprowadzą się do nowego budynku w styczniu przyszłego roku. Do ich dyspozycji będzie profesjonalne studio filmowe dla animatorów, stolarnia, drukarnia, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Po raz pierwszy jesteśmy w budynku, który został wymyślony, zaprojektowany z myślą o naszych potrzebach. Do tej pory ta szkoła zawsze mieściła się w budynkach zaadaptowanych dla potrzeb uczelni, czyli zawsze to były pomieszczenia za małe, za ciasne, nie takie - tłumaczy Anna Kochnowicz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Artystycznego.

Pojawiły się nowe, międzywydziałowe warsztaty drukarni, modelarni, studio telewizyjne. Ponadto rozbudowaliśmy warsztaty, które już wcześniej istniały, ale które z wielu względów wymagały pewnej rozbudowy i poprawy warunków pracy - tłumaczy Maciej Werc, architekt.

Rewitalizację przeszedł także dziedziniec uczelni, łączący nowy budynek ze starym. Rozbudowa uniwersytetu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej - na ten cel przeznaczono ponad 44 miliony złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro