Reklama
Reklama

Caritas liczy na poznaniaków - rozpoczęła się zbiórka żywności

W poniedziałek na poznańskich targowiskach rozpoczęła się czternasta jesienna zbiórka płodów rolnych i innych produktów żywnościowych organizowana przez poznański Caritas. Wesprzeć potrzebujących można do soboty. A z roku na rok jest ich coraz więcej.

Każdego dnia z jadłodajni prowadzonych przez Caritas w naszym mieście korzysta około 1500 osób. Aby przygotować dla nich ciepłe posiłki konieczne jest wykorzystanie kilkudziesięciu kilogramów różnych produktów - mięsa, warzyw, czy makaronu. - Z roku na rok liczba potrzebujących tego rodzaju wsparcia wzrasta. Przychodzą nie tylko bezdomni, ale bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby które znalazły się w sytuacji kryzysowej i mimo, że mają dach nad głową to nie stać je na ciepły posiłek - wyjaśnia ks. Mateusz Napierała, zastępca dyrektora poznańskiego Caritas.

Od poniedziałku do soboty na poznańskich targowiskach (rynki Łazarski, Jeżycki, Bernardyński, Wildecki, Wielkopolski i na os. Jagiellońskim) w godzinach 8.00 - 15.00 można przekazywać produkty żywieniowe dla potrzebujących. - O dar serca prosimy zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Żywność i pozostałe artykuły przyjmowane będą przez siostry zakonne przy samochodach oznaczonych logo Caritas, ustawionych na targowisku lub w jego pobliżu - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro