Reklama

Ogromne korki przy węźle Poznań Krzesiny: remont i 2 zdarzenia drogowe

Kolizja na A2 | fot. EuroHol Pomoc Drogowa
Kolizja na A2 | fot. EuroHol Pomoc Drogowa

W poniedziałkowy poranek w rejonie węzła autostradowego Poznań Krzesiny tworzą się spore korki. Od kilku tygodni trwa tu remont nawierzchni na wiadukcie nad A2. Niestety doszło tu także do dwóch zdarzeń drogowych, które nie poprawiają sytuacji.

Poniedziałek jest wyjątkowo trudny dla kierowców, którzy chcą przejechać przez węzeł autostradowy Poznań Krzesiny. Auta jadące od strony Kórnika trasą S11 stoją w korku już na wysokości Gądek. W przeciwnym kierunku pojazdy jadące od strony Poznania do autostrady A2 stoją już w rejonie wiaduktu na Franowie.

To nie koniec. Niestety korkują się także dwie jezdnie autostrady A2. W tej chwili gorzej jest na tej w kierunku Warszawy - korki zaczynają się mniej więcej na wysokości ulicy Ożarowskiej. W przeciwnym kierunku jest lepiej.

Nie jest to efekt jedynie prac remontowych prowadzonych na węźle Poznań Krzesiny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na węźle doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Jak relacjonują nasi czytelnicy, na wiadukcie nad autostradą, na pasie od strony Kórnika w kierunku Poznania zderzyły się samochody osobowy i ciężarowy. Działają tam służby. Pod wiaduktem, na jezdni A2 od strony Warszawy w kierunku Świecka w kolizji uczestniczył natomiast samochód osobowy.

Jak wyjaśnia Dominika Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji, na wiadukcie nad A2 zderzyły się samochód ciężarowy oraz osobowy Peugeot. - Nikomu nic się nie stało, ale tworzą się tu spore korki. Policjanci są na miejscu - mówi. Na autostradzie doszło też do kolizji, ale pojazd w niej uczestniczący jest już "pakowany" na lawetę.

Radzimy wybieranie alternatywnych tras! Więcej o remoncie na węźle TUTAJ.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.10.2015 r., godz. 08.12
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.10.2015 r., godz. 08.12
  Zdecydowanie odradzamy kierowcom poruszanie się trasą A2 w kierunku Warszawy. Korki przed węzłem Poznań Krzesiny zaczynają się już na wysokości Lubonia. Równie źle jest na trasie katowickiej.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.10.2015 r., godz. 08.55
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.10.2015 r., godz. 08.55
  Sytuacja na A2, przy węźle Poznań Krzesiny, uległa poprawie. Niestety źle jest przy węźle Poznań Luboń (kierunek Warszawa) - kierowcy próbują tędy zjeżdżać z A2. Na trasie katowickiej wciąż długie korki.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.10.2015 r., godz. 09.27
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.10.2015 r., godz. 09.27
  Korki na A2 rozładowane. Na trasie katowickiej wciąż tłoczno na jezdni w kierunku Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro