Reklama
Reklama

Jan Urban trenerem Lecha Poznań!

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

Stało się. Maciej Skorża, który jeszcze 4 miesiące temu zdobywał z Lechem Poznań mistrzostwo Polski, stracił pracę w Kolejorzu. Nowym szkoleniowcem został Jan Urban.

W rozmowie z Głosem Wielkopolskim Piotr Rutkowski przyznał, że o wyborze nowego trenera zadecydowała w dużej mierze jego znajomość ligi polskiej oraz fakt, że jego wizja pasuje do tej obranej przez Lecha.

- Ten zespół potrzebuje nowego impulsu i zmian, by wyjść z tej fatalnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Doszliśmy do wniosku, że Maciej Skorża nie jest w stanie wyprowadzić drużyny z kryzysu - powiedział z kolei prezes Karol Klimczak. Podkreślał również umiejętność pracy z młodzieżą nowego szkoleniowca.

Urban w maju ukończył 53. rok życia. W czasach gry w piłkę był napastnikiem, reprezentował barwy m.in. Górnika Zabrze i Osasuny Pampeluna. Rozegrał 57 spotkań w reprezentacji, zdobył siedem bramek.

Jako trener wywalczył z Legią Warszawa mistrzostwo kraju (w sezonie 2013/14 został zwolniony w czasie gdy Wojskowi byli Liderem), a także Puchar Polski dwukrotnie). Pracował również m.in. w Zagłębiu Lubin i Osasunie. Co ciekawe, podczas drugiej przygody z Legią objął zespół właśnie po Macieju Skorży.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo drugiego stopnia dla Poznania!
26℃
13℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
9.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro