Polska na Euro 2016! 90 minut Linettego

Reprezentacja Polski pokonała 2:1 kadrę Irlandii i zapewniła sobie udział w finałach Euro 2016 we Francji! 90 minut na placu gry spędził Karol Linetty.

Selekcjoner Adam Nawałka zaufał graczowi Lecha Poznań i ma on być odpowiedzialny - wspólnie z Grzegorzem Krychowiakiem - za walkę w środku pola.

Początek meczu o 20:45. Chcąc awansować, Polacy muszą wygrać lub zremisować najwyżej 1:1. Remis 2:2 (i wyższy) oraz wygrana Irlandii da awans gościom.

Polska - Irlandia 2:1 (2:1)

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak - Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Paweł Olkowski (63" Jakub Błaszczykowski) , Krzysztof Mączyński (77" Łukasz Szukała), Kamil Grosicki (86" Sławomir Peszko) - Robert Lewandowski

Irlandia: Darren Randolph - Seamus Colemanm, John O"Shea, Richard Keogh, Robbie Brady - James McClean (73" Wes Hoolahan), James McCarthy, Glenn Whelan (58" Aiden McGeady), Jeff Hendrick - Jonathan Walters, Shane Long (55" Robbie Keane)

Bramki: 1:0 - Grzegorz Krychowiak 13" 1:1 - Jonathan Walters 16" (k) 2:1 - Robert Lewandowski 43"

• Aktualizacja
    niedziela, 11.10.2015 r., godz. 22.44
    Aktualizacja
    Pomocnik Kolejorza zagrał niezłe, choć z pewnością nie idealne zawody, a w drugiej połowie po jednej z jego strat goście mieli dobrą okazję do strzelenia bramki. Z drugiej strony Linetty starał się być aktywny i z pewnością pokazał, że ma potencjał na regularne występy w reprezentacji. Szczególnie, że przy jednej z bramkowych akcji popisał się kluczowym podaniem. Na niższą ocenę z pewnością wpływa nieco słabszy początek spotkania.