Reklama

Maraton: na drogach bez incydentów, coraz mniej utrudnień

16. PKO Poznań Maraton to oczywiście wielkie sportowe święto, oznaczające jednak również utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Tegoroczna edycja pod tym względem przebiega dość spokojnie.

Zamknięte dla samochodów ulice czy zmiany w kursowaniu kilkudziesięciu linii autobusowych i tramwajowych to jedne z głównych argumentów przeciwników rozgrywania w Poznaniu maratonu.

Utrudnienia trwały od niedzielnego poranka. Najwięcej narzekań można usłyszeć na temat korków tworzących się w okolicach śluz. Często nie można było przejechać ich przez kilkanaście minut, ponieważ w miarę upływu czasu stawka biegaczy była coraz bardziej rozciągnięta.

Służby sukcesywnie otwierają jednak kolejne drogi, dając ulgę zniecierpliwionym kierowcom. Górczyn, Wilda i Rataje są już w pełni przejezdne, przywracana jest również normalna komunikacja miejska.

- Tramwaje wróciły chociażby na Miłostowo. Sytuacja jest coraz lepsza. W związku z maratonem nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - poinformował dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. Generalnie komunikacja miejska, mimo ogromnych zmian, kursuje bez większych opóźnień.

Maraton oficjalnie zakończy się o 15:00. Dopiero wtedy utrudnienia znikną całkowicie. Obecnie najgorzej jest w rejonie mety na MTP.

  • Aktualizacja
    niedziela, 11.10.2015 r., godz. 14.16
    Aktualizacja
    niedziela, 11.10.2015 r., godz. 14.16
    W centrum sytuacja na drogach wróciła do normalności. Wciąż spore korki tworzą się w rejonie Grunwaldzkiej. Przy okazji przypominamy o stronie www.korki.epoznan.pl.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro