Reklama
Reklama

Pogrzeb Pawła Sztando w sobotę

fot. Facebook Pawła Sztando
fot. Facebook Pawła Sztando

Paweł Sztando, radny osiedlowy ze Starego Miasta, zmarł w środę po 1,5-miesięcznej walce z nowotworem. Zostanie pochowany w sobotę w Głogowie. Właśnie z tego miasta pochodził.

- Paweł zmarł w środę po walce z nowotworem, który zdiagnozowano u niego w połowie sierpnia - mówił nam dwa dni temu Jan Zujewicz, radny osiedlowy ze Starego Miasta. Sztando miał 33 lata, a od 2011 roku był radnym osiedlowym na Starym Mieście. Wielokrotnie wypowiadał się na tematy związane z tym rejonem Poznania na naszym portalu. Był absolwentem UAM - Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa i Administracji. W 2013 roku został wyróżniony przez prezydenta Poznania jako jeden z najaktywniejszych osiedlowych radnych w mieście.

- Znaliśmy się z Pawłem od 9 lat, a współpracowaliśmy od 5 lat. Był przykładem społecznika, który robił bardzo wiele dla mieszkańców. Zawsze kierował się tym, by najważniejsze było dobro mieszkańców. To wielka strata. Był wspaniałym społecznikiem i przyjacielem - wspominał Zujewicz. - Współpracowałem z Pawłem bardzo długo, znaliśmy się od 2005 roku - mówił w środę Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS. - Był osobą szczególną, bo wyrastał poza swoją funkcję. Miał wiedzę o mieście i zaangażowanie w sprawy miasta większe niż niejeden radny miejski czy osoba na wyższym stanowisku. To mi zawsze imponowało - dodał.

Dziś wiemy już, kiedy odbędzie się pogrzeb radnego. Paweł Sztando zostanie pochowany w sobotę w Głogowie, z którego pochodził. Na 9.30 zaplanowano mszę świętą w kaplicy przy ulicy Świerkowej 1. Po mszy uczestnicy pogrzebu przeniosą się na cmentarz przy ulicy Legnickiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro