Reklama
Reklama

Od rana zmiany na węźle Poznań Krzesiny: objazd przez Franowo

Przy węźle autostradowym Poznań Krzesiny w ciągu drogi S11 w piątkowy poranek "tradycyjnie" tworzą się korki. W nocy wprowadzono tu kolejną zmianę w organizacji ruchu. Część kierowców musi jeździć objazdem przez Franowo.

W połowie września rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni jezdni na wiadukcie w ciągu trasy S11 nad autostradą A2. Od początku prac tworzą się tutaj spore korki. Początkowo źle było także na autostradzie, ale przez otwarcie łącznicy prowadzącej w kierunku Katowic (z nitki w stronę Warszawy) sytuacja się poprawiła.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z czwartku na piątek wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na węźle. - O 2.00 w nocy zamknęliśmy wewnętrzną łącznicę dla kierowców poruszających się autostradą od strony Warszawy i chcących zjechać na węźle w kierunku Katowic - dowiadujemy się od wykonawcy prac, firmy Strabag. - Kierowcy, którzy chcą jechać w kierunku Katowic muszą zjechać łącznicą w kierunku Poznania, dojechać do Franowa, tu zawrócić i udać się w kierunku Katowic - dodaje.

Nie jest to niestety koniec zmian. Łącznice nr 1 (dziś zamknięta - zjazd z Poznania na A2 w kierunku Świecka) oraz nr 2 (z A2, od strony Warszawy w kierunku Katowic) mają zostać otwarte 15 lub 16 października. Tego samego dnia zamknięta natomiast zostanie łącznica nr 3 (zjazd na A2 w kierunku Warszawy z ulicy Krzywoustego dla aut jadących od strony Poznania). Kierowcy, którzy będą jechać od strony Poznania "trasą katowicką" i będą chcieli wjechać na A2 w kierunku Warszawy będą musieli dojechać do węzła Koninko na trasie S11 i tam zawrócą.

Prawdopodobnie 20 października wyłączona z ruchu zostanie również łącznica nr 4 dla pojazdów jadących autostradą A2 od strony Świecka, które chciałyby zjechać na trasę S11 w kierunku Katowic. Auta będą miały poruszać się objazdem po pozostałych łącznicach węzła. Łącznice nr 3 i 4 mają zostać ponownie otwarte 22 lub 23 października. Równocześnie ruch na trasie S11 zostanie przełożony z jezdni wschodniej na zachodnią. Pod koniec tego miesiąca największe utrudnienia w ruchu mają się zakończyć. Do połowy listopada prowadzone będą prace wykończeniowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro