Reklama

Paderewskiego: zakaz postoju również w nocy

fot. ZDM
fot. ZDM

Na ulicy Paderewskiego w centrum Poznania, często nazywanej jedną z najpiękniejszych w mieście, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Najważniejsza z nich to wydłużone obowiązywanie zakazu postoju.

Ulica Paderewskiego to jedno z miejsc w Poznaniu, w którym spotkać można wielu turystów. Należy bowiem do najbardziej urokliwych w mieście, a przynajmniej tak jest określana. Drogowcy wprowadzili tu zmiany w organizacji ruchu porządkując równocześnie oznakowanie drogowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Zamontowano znaki pionowe informujące o przejściu dla pieszych przez ul. Paderewskiego przy Alei Marcinkowskiego, usunięto oznakowanie ograniczające postój pojazdów osób niepełnosprawnych i wydłużony został postój taxi o 28 metrów, czyli o 6 stanowisk - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Najistotniejszą zmianą z perspektywy kierowców jest zakaz postoju, który tu obecnie obowiązuje. Do tej pory pod znakiem widniała informacja, że zakaz obowiązuje w konkretnych godzinach. Dziś dostawy do punktów handlowych i gastronomicznych wciąż mogą się tu odbywać od 6.00 do 11.00, ale w pozostałych godzinach auta nie mogą tu parkować. Zakaz postoju obowiązuje więc także w nocy.

Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro