Reklama
Reklama

Włoski ksiądz w telewizji: "Mogę zrozumieć pedofila, ale nie geja"

fot. Screenshot: youtu.be/-GFC_L7HhCU
fot. Screenshot: youtu.be/-GFC_L7HhCU

Kolejny ksiądz szokuje opiniami na temat pedofilii. 75-letni ojciec Gino Flaim oświadczył na łamach włoskiej telewizji, że dzieci są często współwinne pedofilii, a on sam ma więcej zrozumienia dla pedofila niż dla geja.

Program z udziałem włoskiego księdza został wyemitowany na antenie stacji La7. Dziennikarka zapytała księdza, czy kościół ma problem z homoseksualizmem, a ten zaskoczył dziennikarkę odpowiedzią - Nie wiem. Mógłbym zaakceptować pedofilię, ale nie jestem przekonany do homoseksualizmu - powiedział ojciec Gino Flaim. Zaskoczona dziennikarka próbuję dowiedzieć się, co ksiądz ma na myśli, mówiąc o akceptacji pedofilii -Niestety, są dzieci, które szukają czułości, bo nie otrzymują jej w domu. Jeżeli trafią na księdza, to może on ulec pokusie. Rozumiem to - twierdzi ksiądz, który w przeszłości pracował w szkołach. Ojciec Gino Flaim twierdzi, że w wielu przypadkach winne są dzieci.

Przypomnijmy, że podobne tezy dwa lata temu sformułował abp Józef Michalik -Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił ówczesny przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który ostatecznie wycofał się ze swoich słów, tłumacząc, że był to lapsus językowy.

Władze włoskiego kościoła zareagowały natychmiast i odsunęły ojca Gino Flaima od czynności kapłańskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro