Reklama
Reklama

Nie żyje Paweł Sztando, radny osiedlowy ze Starego Miasta

fot. Facebook Pawła Sztando

W środę rano zmarł radny osiedlowy ze Starego Miasta, Paweł Sztando. Miał 33 lata. Wielokrotnie wypowiadał się na naszym portalu w sprawach dotyczących właśnie Starego Miasta. Zmarł po 1,5-miesięcznej walce z nowotworem. - Był wspaniałym społecznikiem i przyjacielem - mówi Jan Zujewicz, kolega Sztando z Rady Osiedla.

Do naszej redakcji dotarła w środę rano smutna informacja. Zmarł Paweł Sztando, radny osiedlowy ze Starego Miasta. - Paweł zmarł w środę po walce z nowotworem, który zdiagnozowano u niego w połowie sierpnia - mówi Jan Zujewicz, radny osiedlowy ze Starego Miasta. - O 18.30 w kaplicy Radia Emaus przy ulicy Zielonej 2 planowaliśmy mszę świętą za jego zdrowie. W tej sytuacji msza również się odbędzie, ale nie wiem czy nie trzeba jej będzie przenieść w inną lokalizację. Kaplica jest bowiem dosyć mała - dodaje. Ostatecznie zdecydowano, że msza odbędzie się w kaplicy.

Paweł Sztando od 2011 roku był radnym osiedlowym na Starym Mieście. Wielokrotnie wypowiadał się na tematy związane z tym rejonem Poznania na naszym portalu. Studiował na UAM - na Wydziale Nauk Społecznych oraz Wydziale Prawa i Administracji. W 2013 roku został wyróżniony przez prezydenta Poznania jako jeden z najaktywniejszych osiedlowych radnych w mieście.

- Znaliśmy się z Pawłem od 9 lat, a współpracowaliśmy od 5 lat - mówi Jan Zujewicz. - Był przykładem społecznika, który robił bardzo wiele dla mieszkańców. Zawsze kierował się tym, by najważniejsze było dobro mieszkańców. To wielka strata. Był wspaniałym społecznikiem i przyjacielem - dodaje.

Paweł Sztando prowadził bloga na naszym portalu PawelSztando.epoznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro