Reklama
Reklama

Dąbrowskiego/Żeromskiego: objazd T2 bez przystanku "Polska N/Ż". Pasażerowie się skarżą

Poniedziałkowe korki w rejonie skrzyżowania | fot. Joanna
Poniedziałkowe korki w rejonie skrzyżowania | fot. Joanna

Już w poniedziałek pisaliśmy o ogromnych korkach, które tworzą się w rejonie przebudowywanego skrzyżowania Dąbrowskiego/Żeromskiego. W sobotę zmieniono tu organizację ruchu, a autobus T2 kursuje objazdem. Pasażerowie skarżą się, że ZTM nie uruchomił przystanku "Polska N/Ż", a ZTM tłumaczy, że tak się stało ze względu na "oszczędność" czasu przejazdu.

Do naszej redakcji dotarło kilka maili od czytelników oburzonych tym, że autobusy za tramwaj T2 obsługujące m.in. ulicę Dąbrowskiego, nie zatrzymują się na przystanku na żądanie "Polska". - Obecnie linia ta jeździ objazdem w kierunku Ogrodów przez ulice Żeromskiego, Świętego Wawrzyńca, al. Polską oraz ulicą Nowina. Na tym odcinku autobus zatrzymuje się jedynie na ulicy Żeromskiego oraz (dopiero) na pętli Ogrody - wyjaśnia nasz czytelnik Radek. - Na al. Polskiej istnieje przystanek (tymczasowo wyłączony z użytkowania), na którym mógłby zatrzymywać się autobus T2, co pozwoliłoby na szybsze dostanie się pasażerom na osiedle Lotnictwa Polskiego i okolic. Warto zauważyć, że obecne rozwiązanie jest mało logiczne, ponieważ wspomniani pasażerowie muszą przejechać obok swojego domu, aby dojechać na Ogrody, gdzie przesiadają się na autobusy, które dowiozą ich do domu po podobnej trasie, po której jedzie T2 - dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się inny czytelnik, Łukasz. - Czy mogliby państwo zająć się tematem obecnego objazdu autobusu T2, który jeździ teraz przez Świętego Wawrzyńca, a mimo to ZTM nie aktywował przystanku Polska N/Ż w stronę Ogrodów, przez co mieszkańcy pobliskich osiedli zamiast mieć blisko do domu muszą niepotrzebnie wracać na ogrody i dopiero stamtąd wyruszają we właściwą podroż - pyta.

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że przystanek "Polska N/Ż" celowo nie został wzięty pod uwagę w ramach objazdu T2. - Przystanek ten nie został uwzględniony przy planowaniu zmienionej trasy linii nr T2, gdyż wiązałoby się to z koniecznością zjechania na prawy pas i późniejszego włączenia się kierowcy autobusu do ruchu, co znacznie wydłużałoby czas jazdy. Autobus jadący z ul. Świętego Wawrzyńca lewym pasem i skręcający w Nowinę przejedzie szybciej mimo zakorkowanej Polskiej - tłumaczy Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Być może coś się jednak zmieni. - Zarząd Transportu Miejskiego na bieżąco monitoruje sieć komunikacyjną. W miarę rozwoju sytuacji, uwzględniając m.in. sygnały od mieszkańców, możliwości techniczne itp. będą podejmowane kolejne decyzje - zaznacza.

  • Aktualizacja
    wtorek, 6.10.2015 r., godz. 09.01
    Aktualizacja
    wtorek, 6.10.2015 r., godz. 09.01
    Jak informuje dziś ZTM, w związku z prośbami pasażerów od wtorku autobus T2 będzie się zatrzymywać na przystanku Polska N/Ż.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
11℃
4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro