Reklama
Reklama

Kierowcy MPK mistrzami ekonomicznej jazdy

Dwóch kierowców poznańskiego MPK wystartowało w miniony weekend w imprezie Business Economy Challenge i wywalczyło tytuł Mistrzów Ekonomicznej Jazdy. Impreza odbyła się w ramach projektu "Bezpieczne Drogi Poznania".

Na starcie pierwszegoBusiness Economy Challenge stanęło trzynaście ekip, które reprezentowały między innymi spółkę Autostrada Eksploatacja, Komendę Miejską Policji w Poznaniu, Urząd Miasta Poznania oraz Skoda Centrum Poznania.Paweł Sztukiewicz i Przemysław Kulczyński z poznańskiego MPK wystartowali samochodem marki Skoda Fabia, którym na co dzień jeździ Nadzór Ruchu MPK. Do baku każdego pojazdu wlano jednakową ilość paliwa, a kierowcy mieli do przejechania 236 kilometrów w określonym czasie -Oj, było bardzo ciężko. W aucie nie mieliśmy komputera i wszystko szło "naczuja", uchem musieliśmy "usłyszeć" ile paliwa spala silnik, a stopą wyczuć, jak przycisnąć pedał, żeby zużyciebyło jak najmniejsze. No i presja czasu. Bo za każdą minutę przekroczenia czasu dodawane było zużycie paliwa - mówiPaweł Sztukiewicz. Trasa rajdu wiodła przez autostrady, drogi ekspresowe i drogi lokalne, a ekipa MPK pokonała ją w 3:30 minut i zużyła 8,13 litrów paliwa. Oznacza to, że spalanie wyniosło 3,44litra/100 kilometrów.

Finał rajdu i wręczenie nagród odbyło się wCentrum Bezpieczeństwa SKODA Auto Lab przy ul. Głogowskiejw Poznaniu -Wynik rajdu dowodzi, że ci kierowcy, którzy najwięcej jeżdżą po Poznaniu są mistrzami ekonomicznej jazdy.Kierowcy MPK mają bogatedoświadczenie, potrafią słuchając pracy silnika, najwięcej wyciągnąć z maszyny. Byli ambitni i zaangażowani. Inie dość, że trasę rajdu przejechali najbardziej ekonomicznie, to zmieścili się w czasie. A nie wszystkim się toudało-skomentował po konkursie, Michał Zmitrowicz, oficer prasowy rajdu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro