Reklama
Reklama

Poznań: dron uszkodził myśliwiec F-16?

fot. archiwum
fot. archiwum

W połowie września jeden z samolotów F-16 stacjonujących w Krzesinach został uszkodzony prawdopodobnie w wyniku zderzenia z dronem.

Jak informuje Głos Wielkopolski, do zdarzenia doszło 15 września. Myśliwiec w trakcie lotu zderzył się z "niezidentyfikowanym obiektem latającym", ale wszystko wskazuje na to, że był to dron. Gdy samolot wylądował w bazie, jeden z techników sprawdzał jego stan i zauważył, że w trakcie lotu uszkodzona została powłoka ochronna kadłuba maszyny oraz zbiornik paliwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Okoliczności zdarzenia będzie badać specjalnie do tego powołana komisja. Władze bazy lotniczej apelują do osób posiadających drony o szczególną ostrożność w przypadku posługiwania się takim sprzętem w pobliżu obiektów wojskowych czy lotnisk. Co istotne, żeby w ogóle "latać" dronem w takich rejonach konieczne jest niezbędne pozwolenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, o czym amatorzy często nie wiedzą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
37.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro