Reklama
Reklama

Politechnika Poznańska ma nowoczesną halę sportową

Nowoczesny obiekt sportowy, przystosowany do ligowych rozgrywek w piłkę siatkową czy koszykówkę został otwarty w piątek na Politechnice Poznańskiej. Budowa hali trwała niewiele ponad rok.

Oprócz dużej sali sportowej w obiekcie znalazł się też tor bowilngowy, zadaszona bieżnia oraz boisko do squasha. Na ten obiekt studenci i pracownicy, którzy mogą z niego korzystać zasługują i zasługiwali od lat. Bardzo się cieszę, że porządkuje się ten fragment naszego kampusu, który eksponuje specjalnie sport - mówi prof. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej.

W pierwszej kolejności z obiektów skorzystają sportowcy z Politechniki. Docelowo hala będzie też wykorzystywana do meczów ligowych. Pierwsze odbyły się tu jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem. Na pełnowymiarowym boisku rozegrano już międzynarodowy turniej futsalu.

Nowoczesna hala mieści się na kampusie Politechniki Poznańskiej na Piotrowie. Jej budowa ruszyła wiosną ubiegłego roku. Inwestycja była dofinansowana z Ministerstwa Sportu kwotą ośmiu milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro