Reklama
Reklama

Zamkną pół skrzyżowania Niepodległości/Solna: spore utrudnienia!

fot. PIM
fot. PIM

O 20.00 w piątek zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Al. Niepodległości, Solnej i Nowowiejskiego. Nastąpi tu połówkowe zamknięcie jezdni, a zmiany zajdą również na okolicznych ulicach.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, o godzinie 20.00 w piątek zmieni się organizacja ruchu na krzyżówce Al. Niepodległości/Solna/Nowowiejskiego. Wykonywana tu będzie nawierzchnia jezdni, a tym samym konieczne jest połówkowe zamknięcie skrzyżowania. - Prace budowlane będą toczyły się na wschodniej jezdni al. Niepodległości wraz z wyłączeniem wlotu w ul. Solną. Ul. Solna na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Niepodległości zostanie zamknięta dla ruchu - wyjaśniają PIM.

- Dojazd do al. Niepodległości od strony ul. Solnej będzie możliwy objazdem poprzez ulice: Kościuszki i św. Barbary. W czasie prowadzonych robót przejezdna będzie jezdnia zachodnia al. Niepodległości, po której ruch będzie odbywał się dwukierunkowo w relacji na wprost z możliwością skrętu w ul. Nowowiejskiego. Również dojazd do al. Niepodległości od strony zachodniej będzie możliwy poprzez ul. Nowowiejskiego - dodają.

Miejski Inżynier Ruchu uzupełnia, że w celu dojazdu do posesji na ul. Kościuszki i Solnej, zostanie na nich wprowadzony ruch dwukierunkowy. - Ruch pojazdów w kierunku ul. Solnej będzie odbywać się po kontrapasie dla rowerzystów. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Libelta zostanie przełączona na tryb ostrzegawczy - zaznacza.

Taka organizacja ruchu ma tu obowiązywać do 6.00 rano w poniedziałek, 5 października. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro