Reklama

Budżet Obywatelski: internetowe głosowanie dłuższe. Przez problemy z serwerem

Bardzo duże zainteresowanie internetowym głosowaniem na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego sprawiło, że w czwartek mieszkańcy mieli problem z wejściem na stronę głosowania. Wszystko przez przeciążone serwery. Dziś miasto informuje, że przez te problemy głosowanie w internecie zostanie wydłużone.

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Mieszkańcy Poznania powyżej 16. roku życia oraz studenci poznańskich uczelni mogą oddawać głosy na wybrane projekty z puli aż 170 do 12 października w tradycyjnych punktach od 10:00 do 18:00 na ul. Półwiejskiej (przy Starym Marychu oraz przy Starym Browarze) i na Placu Wolności (przy fontannie).

Również do 12 października mieliśmy oddawać głosy przez internet. W czwartek pojawiły się z tym jednak pewne problemy. Do naszej redakcji dotarło sporo maili w tej sprawie - czytelnicy informowali, że "padły" serwery i nie można oddawać głosów. Z problemem udało się uporać po kilku godzinach. Mimo to miasto podjęło decyzję, by przedłużyć internetowe głosowanie.

- W związku z bardzo dużym zainteresowaniem projektami PBO 2016 oraz wczorajszą awarią strony wynikającą z przeciążenia serwera, głosowanie internetowe zostanie wydłużone o jeden dzień - do 13 października - wyjaśnia Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Jak duże jest zainteresowanie głosowaniem pokazuje liczba osób, które do godziny 8.00 rano we wtorek zagłosowały przez internet. Było to ponad 3000 mieszkańców.

Przypominamy, że w tym roku projekty zostały podzielone na "ogólnomiejskie" i "dzielnicowe". W pierwszym przypadku do podziału jest 5 mln zł, a wartość jednej inicjatywy nie może przekroczyć 2 mln. Na projekty dzielnicowe przeznaczono po 2 mln złotych (na każdą z pięciu dzielnic). Jeden projekt może jednak kosztować maksymalnie 500 tysięcy złotych.

TUTAJ możesz zagłosować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
58.20 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro