Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

1/5 bloków na Piątkowie bez ogrzewania

j
czwartek, 1.10.2015 r.
godz. 20.30
j | czwartek, 1.10.2015 r., godz. 20.30
1/5 bloków na Piątkowie bez ogrzewania

Mieszkańcy Piątkowa narzekają na brak ogrzewania w mieszkaniach. Mimo spadku temperatur w części bloków wciąż nie działają kaloryfery.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ogrzewania w czwartek rano nie było jeszcze w co piątym mieszkaniu na Piątkowie. Najgorsza sytuacja jest na osiedlu Bolesława Chrobrego, Jana III Sobieskiego i Władysława Jagiełły.

Władze spółdzielni winą za sytuację obarczają dostawcę ciepła, który nie uruchomił ogrzewania w wymaganym terminie. Mieszkańcy bombardują nas telefonami i przysyłają maile – mówi Krzysztof Winiarz, Prezes PSM Piątkowo. Problem jest nie w poznańskiej spółdzielni a w dostawcy ciepła, który na spotkaniu ze spółdzielnią 22 września meldował, że wszystkie węzły są sprawne i z chwilą włączenia ciepła nie będzie żadnych problemów – dodaje.

Veolia tłumaczy się lawiną zgłoszeń i nagłym obniżeniem temperatury. Problemy z automatyką pogodową, która uruchamia węzły. Różnica temperatur pomiędzy tym co dzieje się w nocy a dniem jest bardzo duża. Nie wszystkie węzły załączyły wtedy, kiedy trzeba była. W związku z tym nasi koledzy z zespołów interwencyjnych jeżdżą teraz i ręcznie uruchamiają te węzły – mówi Bartłomiej Pawluk, Veolia.

Według firmy ogrzewanie zacznie działać w ciągu kilku najbliższych dni.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama