Reklama
Reklama

Aglomeracja poznańska: czego oczekują mieszkańcy

Jak już wcześniej informowaliśmy Poznań i gminy powiatu poznańskiego coraz poważniej podchodzą do kwestii utworzenia prężnej aglomeracji. W środę starosta poznański ogłosił wyniki ankiety, która ma pokazać, czego od samorządów oczekują mieszkańcy.

Starostwo powiatowe ogłosiło wyniki badań, jakie Pentor przeprowadził tuż po długim majowym weekendzie. Ankieterzy prosili mieszkańców gmin o opinię dotyczącą najważniejszych zadań, jakie powinna realizować aglomeracja poznańska. Jako priorytet powstającej aglomeracji poznańskiejmieszkańcy podpoznańskich gmin wskazali sprawnie działający system ratownictwa medycznego.Oprócz niego, ankietowani wskazywali między innymi na opracowanie planu sieci drogowej, wspólny system składowania i utylizacji odpadów oraz wspieranie działalnościŁawicy.

Według badań prawie połowa ankietowanych zadeklarowała, że zetknęła się z pojęciem aglomeracji poznańskiej. Niewiele osób potrafiło jednak wskazać, które gminy wejdą w jej skład oraz co powinno być wizytówką aglomeracji.

Zdaniem władz powiatu wyniki ankiety pokazały te elementy, na które samorządowcy będą musieli położyć silniejszy nacisk informując mieszkańców o postępach na drodze do powstania prężnej aglomeracji. W badaniu nie wzięli udziału mieszkańcy Poznania. Prezydent Ryszard Grobelny nie wyklucza, żew stolicyWielkopolski zostanie przeprowadzona osobna ankieta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro