Reklama
Reklama

Nowe ZOO: 16. urodziny słonia oskarżonego o homoseksualizm

fot. Nowe Zoo, archiwum
fot. Nowe Zoo, archiwum

Mieszkający w poznańskim Nowym Zoo Ninio obchodzi 1 października swoje 16. urodziny. Zwierzę stało się sławne kilka lat temu za sprawą radnego Michała Grzesia, który nazwał słonia gejem.

O sprawie rozpisywały się krajowe i światowe media. Rzekomy homoseksualizm zwierzęcia, czy też raczej obawy radnego, stały się przedmiotem dyskusji m.in. w Wielkiej Brytanii i Chinach. Od tego czasu jednak nie pojawiają się żadne nowe informacje o płci preferowanej przez Ninio przy doborze partnera.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

O urodzinach swojego podopiecznego Nowe Zoo poinformowało na swojej stronie internetowej. Z tej okazji otrzymał on specjalnie przygotowane smakołyki, a także kwiaty, które również zjadł. - Chętnie uczy się nowych rzeczy. Te które już umie, potrafi powtarzać bez czekania na komendę, w nadziei na dodatkową porcję przysmaków. Lubi współpracować podczas treningów, a zarazem bawić się. Praca z nim to przyjemność i wyzwanie. Jak mówią nasi opiekunowie: z jednej strony Ninio bardzo szybko pojmuje, czego się od niego oczekuje, nie należy jednak zapominać, że dorastające byki (samce) to zwierzęta nieprzewidywalne - opisują pracownicy Zoo.

Ninio urodził się w 1999 roku w Izraelu. W Poznaniu przebywa od 10. roku życia. Zwierzę waży 5,5 tony. Słonie afrykańskie dożywają ok. 70 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro