Reklama

Ruszyło głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Do wydania 15 milionów złotych

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski już po raz czwarty będą mogli zdecydować na co przeznaczyć wydzielone z budżetu miasta środki. Do dyspozycji maja 15 milionów złotych.

Tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszonych projektów. Z 272 propozycji, po selekcji obejmującej m.in. analizę formalną, komisja opiniująca zaakceptowała 170. Teraz wszystko w rękach poznaniaków.

Urząd miasta zdecydował się na pewne zmiany w formule PBO. Projekty zostały podzielone na "ogólnomiejskie" i "dzielnicowe". W pierwszym przypadku do podziału jest 5 mln zł, a wartość jednej inicjatywy nie może przekroczyć 2 mln. Do tego dochodzi po 2 mln na każdą z pięciu dzielnic. Tutaj jeden projekt może kosztować maksymalnie 500 tysięcy złotych.

- Wybieramy z puli projektów "ogólnomiejskich" i "dzielnicowych". Każdy ma do dyspozycji łącznie 6 głosów na dowolnie wybrane przez siebie projekty - informują urzędnicy.

Głosować można za pomocą specjalnej strony internetowej, a także w namiotach, ustawionych w dniach 1-12 października br. w godzinach od 10:00 do 18:00 na ul. Półwiejskiej (przy Starym Marychu oraz przy Starym Browarze) i na Placu Wolności (przy fontannie).

Ponadto w każdej z dzielnic pojawią się punkty do głosowania (3 i 10 października), a także punkty mobilne (4 i 11 października). Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Poznania, który ukończył 16 rok życia oraz studenci uczący się na poznańskich uczelniach.

- Jeżeli nie masz jeszcze 18 lat - dołącz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Jeżeli zagłosujesz przez internet, wystarczy, że Twój rodzic lub opiekun uzupełni swoje dane i wyrazi zgodę na formularzu elektronicznym - informuje urząd miasta.

Wśród propozycji znalazły się m.in. obiekty rekreacyjne i sportowe, renowacja Fortów, wybiegi dla psów czy parkingi. Pełną listę znaleźć można na karcie do głosowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
70.56 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro