Reklama
Reklama

"Meridian" w Parku Sołackim już do wynajęcia

fot. Facebook Meridian
fot. Facebook Meridian

Miasto otrzymało już klucze do budynku w Parku Sołackim, w którym do tej pory mieściły się hotel i restauracja Meridian. W połowie września w obiekcie doszło do konfliktu najemcy z podnajemcą. Dziś do ZKZL mogą się zgłaszać chętni, którzy chcieliby wynająć budynek. Muszą się jednak liczyć z tym, że konieczne będzie przeprowadzenie prac remontowych.

O konflikcie na linii najemca - podnajemca restauracji Meridian pisaliśmy już w połowie września TUTAJ. Ostatecznie w tym tygodniu do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych dotarły klucze do obiektu, a tym samym miasto mogło ogłosić przetarg na wybór najemcy hotelu i restauracji. Gdy już się to stanie, miasto pierwszy raz będzie mogło zacząć zarabiać na budynku - dotychczasowy najemca nie płacił miastu ani grosza.

Oferty na wynajem budynku można składać do 26 października. - Obiekt gastronomiczno-hotelowy znany nie tylko wielu pokoleniom poznaniaków, ale i gościom z kraju i zagranicy trafił na przetarg ofertowy w związku z zakończeniem działalności przez dotychczasowego użytkownika. Do wynajęcia jest budynek główny o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych oraz budynek garażowo-magazynowy - informuje ZKZL. Równocześnie zaprasza na drzwi otwarte budynku, które odbędą się 7 i 13 października od 14.00 do 15.00.

W ogłoszeniu podkreślono, że przyszły najemca będzie musiał przeprowadzić szereg prac remontowych - m.in. instalacji wod-kan, dachu, piwnicy, elewacji czy nawierzchni wokół budynku restauracji. Szacunkowe koszty to około milion złotych netto. Jeśli najemca byłby zainteresowany ustawieniem przy restauracji namiotu gastronomicznego - będzie musiał na to uzyskać niezbędne zgody.

Więcej informacji TUTAJ. Oferenci muszą wpłacić wadium w wysokości 30 tysięcy złotych, a także zaproponować wysokość miesięcznego czynszu. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana przez ZKZL. W przeszłości ZKZL oczekiwał od najemcy opłaty rzędu 50 tysięcy złotych, a następnie 30 tysięcy złotych miesięcznie, ale ówczesny najemca nie płacił za korzystanie z nieruchomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro