Reklama

Pedofil spotykał się z małoletnimi m.in. w Starym Browarze. Szukają ofiar

Mężczyźni zatrzymani przez policję | fot. CBŚP
Mężczyźni zatrzymani przez policję | fot. CBŚP

Prokuratura i Centralne Biuro Śledcze Policji publikują wizerunek dwóch mężczyzn podejrzanych o pedofilię. Jeden z nich to poznaniak, który miał umawiać się z małoletnimi m.in. w Starym Browarze oraz parku Drwęskich. Służby wierzą, że dzięki publikacji wizerunku mężczyzn na policję zgłoszą się świadkowie zajść bądź pokrzywdzeni przez zatrzymanych.

Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto oraz poznańskie Centralne Biuro Śledcze Policji zajmują się aferą pedofilską, w ramach której zatrzymano dwóch mężczyzn. Mieli dopuszczać się przestępstw seksualnych wobec osób małoletnich. Jeden z zatrzymanych to 25-letni poznaniak, a drugi - mieszkaniec Mazowsza.

- Funkcjonariusze CBŚP Zarząd w Poznaniu poszukują świadków i pokrzywdzonych czynami nadużycia wolności seksualnej z udziałem osób, których portrety pamięciowe zamieszczono, zwłaszcza popełnionych na szkodę małoletnich w szczególności z okolic miejscowości Boża Wola, las Dębinka w Bożej Woli, Kazuń, Skierdy i Rajszew, Nowy Dwór Mazowiecki, okolice parku Drwęskich w Poznaniu, centrum handlowego Stary Browar oraz dawnego dworca PKS w Poznaniu w okresie od 2012 do kwietnia 2015 roku - informuje w oficjalnym komunikacie prokurator Agnieszka Nowicka.

Z informacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że zatrzymani mężczyźni nawiązywali kontakty z osobami małoletnimi (głównie chłopcami) przez internet. Podawali się za nastolatków, najpierw rozmawiali wyłącznie w sieci, a później dochodziło do spotkań, podczas których zdarzały się kontakty seksualne. Śledczy już ustalili kilka ofiar pedofilów, ale na pewno jest ich więcej. Liczą, że opublikowanie wizerunku mężczyzn sprawi, że na policję zgłoszą się kolejne osoby pokrzywdzone bądź świadkowie spotkań.

- O kontakt proszeni są rodzice małoletnich, którzy w korespondencji internetowej swoich dzieci widzieli zdjęcia wskazanych mężczyzn lub też ujawnili, że dzieci umawiały się w okolicach miejsc wymienionych wyżej na spotkania z nieznanymi osobami - dodaje.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania materiałów pornograficznych, a także obcowania płciowego z osobami małoletnimi. Grozi za to 12 lat więzienia. Jeśli masz wiedzę na temat mężczyzn ze zdjęć, skontaktuj się z CBŚP w Poznaniu - tel. 61 84 15 450 w godz. (od 8.00 do 15.00) lub zadzwoń pod numer 997.

Jak chronisz swoje dziecko przed zagrożeniami czyhającymi w internecie?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro