Reklama
Reklama

Uczelnie zaczynają rok akademicki: do Poznania zjeżdża 116 tysięcy studentów!

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

116 tysięcy studentów rozpoczyna w najbliższych dniach rok akademicki na poznańskich uczelniach. Większy tłok widać na ulicach i w pojazdach komunikacji miejskiej już od pierwszych dni września, ale to właśnie w tym tygodniu najwięcej żaków przyjedzie do naszego miasta.

W środę rok akademicki, jako pierwsza uczelnia w Poznaniu, rozpocznie Uniwersytet Ekonomiczny. W czwartek wykład inauguracyjny wysłuchają żacy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To właśnie ta szkoła wyższa jest uczelnią-matką dla co trzeciego poznańskiego studenta.

Jeszcze w tym tygodniu rok akademicki rozpoczną studenci Politechniki Poznańskiej (w piątek). W przyszłym tygodniu czeka to żaków z Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Jako ostatni oficjalnie naukę rozpoczną studenci Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Artystycznego - w połowie października. W międzyczasie inauguracje odbywać się będą na uczelniach niepublicznych.

W Poznaniu maturzyści mogą wybierać kierunek studiów spośród 230 dostępnych na 26 uczelniach, w tym ośmiu państwowych. Każdego roku poznańskie uczelnie opuszcza 30 tysięcy absolwentów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro