Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Parafia z Wildy przyjmie uchodźców z Ukrainy

KaT
wtorek, 29.09.2015 r.
godz. 08.30
KaT | wtorek, 29.09.2015 r., godz. 08.30
Parafia z Wildy przyjmie uchodźców z Ukrainy
Ksiądz Adam Pawłowski

W przyszłym roku na poznańską Wildę trafi rodzina uchodźców z Mariupola na Ukrainie. Przyjąć chce ją parafia Maryi Królowej. Zaoferuje Polakom mieszkanie i niezbędny start w nowe życie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje ksiądz Adam Pawłowski z parafii Maryi Królowej w Poznaniu, zgodę na przyjęcie polskiej rodziny z Mariupola wydali biskupi. - W niedzielę informowaliśmy o tym i wiele osób zgłosiło się, by użyczyć mieszkanie, zapewnić kurs językowy czy wesprzeć finansowo. Spotkało się to z pozytywnym odbiorem parafian - mówi Pawłowski.

Choć sporo osób zadeklarowało swoją pomoc, wciąż trwa poszukiwanie kolejnych darczyńców. - Można kontaktować się z naszą parafią na Rynku Wildeckim, można dokonać wpłat na konto, które zostanie uruchomione. Można również zaoferować pracę, przekazać rzeczy dla tej rodziny - dodaje.

Równocześnie Pawłowski zaznacza, że nie jest jeszcze znana rodzina, która miałaby trafić do Poznania. Trudno więc o precyzyjną pomoc. - Gdy konkretna rodzina będzie już określona, wtedy  potrzeby związane z pracą, szkołą dla dzieci czy wyprawką szkolną będą jasne - kończy.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama