Reklama
Reklama

Cybina zamieniła się w ściek? "Ma kolor mleka z błotem"

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Już w czerwcu pisaliśmy o nietypowym kolorze wody w Cybinie. Dziś sytuacja się powtarza - rzeka ponownie zamieniła się w "ściek", który nie tylko nieprzyjemnie wygląda, ale też nieprzyjemnie pachnie.

Pod koniec czerwca do internetu trafiły zdjęcia i nagrania, na których miało być widać "ścieki" wpuszczane do Cybiny i Warty . Autorami materiałów byli Mariniarze działający intensywnie nad rzeką. Obwiniali za taki stan rzeczy pobliską budowę centrum handlowego. - Budowa Posnanii nie korzysta z funkcjonującego kanału deszczowego, tym bardziej nie jest możliwe wpuszczenie do niego zanieczyszczeń komunalnych lub ropopochodnych. Wykonawcy, realizując prace dbają o ich najwyższą jakość, w tym również o ochronę środowiska - mówił nam Filip Gruszczyński, rzecznik CH Posnania. Zlecono tu również dodatkową kontrolę, by mieć 100-procentową pewność, że to nie Posnanii pochodzą zanieczyszczenia.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Dziś Cybina ponownie wygląda jak ściek. - Rzeka to ściek, śmierdzi przy Bramie Poznania i Katedrze - pisze nasz czytelnik, Nishio Poznań. - I to wszystko na szlaku turystycznym. Dziś przejeżdżałem przez most koło Katedry. Rzeka ma kolor mleka z błotem. Są w niej kosze na śmieci, kanapa, butelki, krzesło - dodaje.

O sprawie poinformowaliśmy straż miejską, ale okazuje się, że zgłoszenie w tej sprawie otrzymali już wcześniej. - Po godzinie 11.00 patrol pojawił się nad Cybiną i potwierdził, że woda zmieniła kolor. Na miejscu jest obecnie specjalistyczny samochód straży pożarnej, który sprawdza jaka substancja znajduje się w wodzie - mówi Jacek Kubiak z SM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro