Reklama
Reklama

Dominika i Grażyna Kulczyk najbogatsze w Polsce

fot. PAP/Stach Leszczyński
fot. PAP/Stach Leszczyński

Dominika Kulczyk, po odziedziczeniu połowy majątku zmarłego ojca, jest najbogatszą kobietą w Polsce. Jej majątek szacuje się na 8 mld złotych. Na drugim miejscu jest jej matka, Grażyna Kulczyk z majątkiem rzędu 2,7 mld złotych. Ranking przygotował tygodnik Wprost.

Po nagłej śmierci Jana Kulczyka jego dzieci - Dominika i Sebastian - przejęły majątek ojca. Jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów, który wiele swoich interesów prowadził również w Poznaniu, zmarł 29 lipca w Wiedniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już w połowie sierpnia spółka Kulczyk Investments poinformowała, że wybrano następcę Jana Kulczyka, który obejmie stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. To profesor Waldemar Frąckowiak, wieloletni doradca zmarłego biznesmena. Zapowiedziano wówczas, że głównym zadaniem profesora będzie przygotowanie Dominiki Kulczyk do objęcia funkcji przewodniczącej Rady Nadzorczej, a także wspieranie realizacji strategii spółki.

Dominika i Sebastian po równo podzielili się majątkiem ojca - szacuje się, że mają po około 8 mld złotych. Nie dziwi więc fakt, że Dominika Kulczyk znalazła się na pierwszym miejscu rankingu Wprost przedstawiającego najbogatsze Polki. Dominika tym samym wyprzedziła swoją matkę, Grażynę Kulczyk, której majątek szacuje się na 2,7 mld złotych.

- Miliarder podzielił majątek po połowie. Ale w ten sposób, że każda akcja, każda nieruchomość czy inwestycja ma dwóch właścicieli: Dominikę i Sebastiana. Decyzje mają podejmować razem, jednogłośnie. Jan Kulczyk zostawił nawet kilkustronicową instrukcję, która reguluje, jak rozwiązywać ewentualne spory. Jak mówią jego współpracownicy, jego wielkim marzeniem było, aby rodzeństwo dalej, zgodnie i po partnersku, rozwijało rodzinną, międzynarodową grupę kapitałową - informuje Wprost.

Trzecią najbogatszą Polką jest według tygodnika Wprost Barbara Komorowska z majątkiem rzędu 1,6 mld złotych (współwłaścicielka firmy Bakoma). W pierwszej dziesiątce znalazła się również Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa. Ma majątek szacowany na 832 mln złotych i zajęła szóste miejsce w rankingu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro