Kapitalny start Biofarm Basketu Poznań!

Kibice męskiej koszykówki w stolicy Wielkopolski nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku rozgrywek I ligi. Biofarm Basket Poznań, wbrew przewidywaniom ekspertów, pokonał GKS Tychy.

Złożony głównie z młodych zawodników zespół beniaminka zaplecza ekstraklasy świetnie rozpoczął mecz i już po kilku minutach prowadził 13:2. Gospodarze grali bardzo solidną koszykówkę, nie do przecenienia były punkty zdobywane przez doświadczonego Adama Metelskiego. Na przerwę Biofarm Basket schodził z 12-punktową przewagą.

Po zmianie stron mecz stał się bardzo wyrównany. Były momenty, kiedy zaliczka gospodarzy kurczyła się do zaledwie trzech punktów. Poznaniacy wytrzymali jednak tę próbę nerwów i przypieczętowali premierowego zwycięstwo.

W drugiej kolejce Biofarm Basket zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Biofarm Basket Poznań - GKS Tychy 69:65 (19:11, 17:13, 13:19, 20:22)

Biofarm Basket: Szymczak 18, Wieloch 17, Metelski 14, Szydłowski 6, Bręk 5, Gruszczyński 7, Michalik 2, Smorawiński, Stankowski, Frąckowiak

GKS: Piechowicz 16, Bzdyra 12, Basiński 9, Hałas 9, Barycz 8, Szpyrka 5, Deja 2, Markowicz 2, Olczak 2, Dziemba.