Reklama
Reklama

W sobotę Marsz Równości: Conchita Wurst przesyła pozdrowienia

fot. Facebook
fot. Facebook

W sobotę w Poznaniu odbędzie się Marsz Równości. Już w środę pisaliśmy, że pierwszy raz w historii weźmie w nim udział prezydent Poznania. Conchita Wurst, drag queen z Austrii, która wygrała w 2014 roku Eurowizję, przesyła pozdrowienia uczestnikom marszu.

Marsz Równości jest zwieńczeniem trwającego festiwalu Poznań Pride Week. Rozpocznie się o 14:30 w Parku Marcinkowskiego, a jego uczestnicy przejdą przez centrum miasta do klubu Off Garbary, w którym odbędzie się koncert "Tylko Równość".

- Będzie wesoło, będzie radośnie, będzie też sporo muzyki i będzie kolorowo -
zapowiada w Poranku WTK Sue Bartel z Grupy Stonewall. - Liczymy, że będzie dużo ludzi. Przybył nam na pewno jeden gość, prezydent Jacek Jaśkowiak i mamy nadzieję, że jego tropem pójdą też inni mieszkańcy, którzy do tej pory nie czuli się przekonani do tej idei - mówi Piotr Moszczeński z Grupy Stonewall.

- Chcemy trochę zmienić formę tego marszu, by był bardziej przyjazny. Nasze główne postulaty zostają, ale planujemy też muzykę, angielski autobus, którym będzie się można przejechać. Będą też słodkie niespodzianki. Chcemy, żeby to było święto, coś bardziej na wzór parady - dodaje Bartel. - To nie jest tylko święto osób nieheteroseksualnych, ale też wszystkich osób, które wierzą w równość wszystkich ludzi - podkreśla.

Krótkie nagranie z myślą o poznańskim Marszu Równości nagrała Conchita Wurst, drag queen z Austrii nazywana "kobietą z brodą", która wygrała w ubiegłym roku Eurowizję. W nagraniu pozdrawia wszystkich uczestników marszu i przeprasza, że nie może wziąć w nim udziału.

Happy Pride in Poland!

Liebe Grüße nach Polen! 3 Happy Pride Week to all #theunstoppables in Poland! 3 Grupa Stonewall

Posted by Conchita Wurst on 25 września 2015

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro