Reklama
Reklama

Remont Wrocławskiej dłuższy o miesiąc

fot. Ewelina
fot. Ewelina

Do końca października miały potrwać prace związane z wymianą nawierzchni ulicy Wrocławskiej. Ponieważ przedłużają się prace przy modernizacji instalacji podziemnych, konkretnie instalacji gazowej, cały remont ulicy potrwa o miesiąc dłużej.

Zarząd Dróg Miejskich zimą zaprezentował projekt wymiany nawierzchni jezdni i chodników ulicy Wrocławskiej. Ulica zmieni się na odcinku pomiędzy Podgórną i Kozią. Projekt zakłada m.in. wykonanie na całej szerokości jezdni nawierzchni z kostki kamiennej regularnej jako ciągu pieszo - jezdnego. Chodniki będą wykonane z płyt kamiennych, które zostaną wykończone bordiurą z kostki kamiennej. Nie zmieni się oświetlenie na ulicy i nie znikną stąd gazony z ozdobną zielenią.

Prace ruszyły 3 sierpnia. - Zanim drogowcy przystąpią do wymiany nawierzchni jezdni i chodników do pracy przystąpią gestorzy uzbrojenia podziemnego - wyjaśniał pod koniec lipca Zarząd Dróg Miejskich. Zapowiadano, że roboty przeprowadzą tu najpierw Aquanet i Wielkopolska Spółka Gazownictwa, a także ENEA i Veolia.

Przed rozpoczęciem robót zakładano, że instalacje podziemne zostaną zmodernizowane do 15 września, a cały remont nawierzchni ulicy zakończy się do 30 października. Dziś jednak wiadomo, że remont się przedłuży.

- Do chwili obecnej zakończono uszczelnianie kanału ogólnospławnego oraz wymianę sieci wodociągowej (prace te wykonywała firma Terlan na zlecenie Aquanet SA), wymianę kabli energetycznych (ENERGO-TECH na zlecenie ENEA SA) oraz przyłącze cieplne (VEOLIA Poznań SA) - wyjaśnia Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Obecnie trwa tu montaż instalacji monitoringu miejskiego, a także wymiana sieci gazowej wraz z przyłączami. - Szczególnie ze względu na konieczność wykonania przyłączy sieci gazowej do poszczególnych posesji, a następnie ich odbioru technicznego, prace związane z modernizacją sieci uzbrojenia podziemnego zostały przedłużone do końca października. ZDM wyznaczył ostateczny termin zakończenia odbiorów technicznych na 26 października - dodaje Surma.

Dopiero po zakończeniu prac toczących się pod ziemią będzie można przystąpić do robót drogowo-brukarskich. Zgodnie z najnowszymi informacjami mają potrwać do końca listopada.

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro