Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: przy Rynku Jeżyckim uruchomiono nowe światła. Zasłaniają je inne sygnalizatory

fot. Karolina

Na ulicy Dąbrowskiego, w pobliżu Rynku Jeżyckiego, pojawiły się nowe sygnalizatory świetlne - dla kierowców i dla pieszych. Osiedlowi radni i mieszkańcy są oburzeni, a ZDM przyznaje, że światła mają usprawnić tu ruch autobusów i tramwajów. Kierowcy skarżą się, że sygnalizator jest zasłonięty i przez to może tu dojść do tragedii.

W czwartek w godzinach popołudniowych do naszej redakcji dotarło kilka maili od mieszkańców poruszających się ulicą Dąbrowskiego w rejonie Rynku Jeżyckiego. We wszystkich zwrócono uwagę na nowe sygnalizatory świetlne, które zostały tu ustawione. To światła nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Okazuje się, że inwestycje nie była konsultowana np. z radą osiedla. - Inwestycja ta nie była w żaden sposób konsultowana z Radą Osiedla Jeżyce. Podobnie jak duża część mieszkańców naszej dzielnicy jesteśmy tą instalacją oburzeni. Naszym zdaniem wspomniana inwestycja jest sprzeczna z założeniami Polityki Transportowej Miasta Poznania, ponieważ nadaje priorytet ruchowi samochodowemu, a nie pieszemu - wyjaśniają osiedlowi radni z Jeżyc. - Po raz kolejny Rada Osiedla Jeżyce nie została poinformowana o kluczowych zmianach komunikacyjnych na terenie Osiedla - dodają.

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że światła w tym miejscu mają przede wszystkim usprawnić ruch tramwajów i autobusów.

W czwartek w godzinach popołudniowych sygnalizacja została uruchomiona i... wzbudziła spore kontrowersje. Nie chodzi bowiem o sam fakt jej zamontowania, ale też o to, że sygnalizator dla kierowców jest schowany za sygnalizatorami dla... motorniczych.

- Sygnalizator od sterowania zwrotnicami zasłania sygnalizator dla samochodów. Wracając z pracy byłem kilka razy świadkiem jak samochody wjeżdżały na skrzyżowanie przy czerwonym świetle wprost w pieszych. Czekać tylko kiedy stanie się tragedia - wyjaśnia nasz czytelnik, Karol.

Czy uważasz, że w śródmieściu miasto powinno montować dodatkowe sygnalizacje świetlne?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
13℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro